شهروندان ارشد سرمایه گذاری: بالا 3 گزینه های سرمایه گذاری برای شهروندان ارشد

با گذشت زمان نه در کنار خود بهتر است به را انتخاب کنید به سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت یا طرح.در

توسط HONARMANDKHABAR در 1 مرداد 1399
Senior Citizen Investment options 2020, post office MIS, post office SCSS, post office FDs, bank FDs, PMVVY, best investment option for Senior Citizen, all you need to know about Senior Citizen investments optionsبا گذشت زمان نه در کنار خود بهتر است به را انتخاب کنید به سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت یا طرح.

در زندگی همه چیز تغییر می کند به جز یک چیز که در حال برنامه ریزی برای آینده است. صرف نظر از سن شما شما باید به فکر می کنم راه خود را به روزهای آینده بسیار بهتر از آنچه که امروز هستند; این است که در آن سرمایه گذاری به تصویر می آیند. با توجه به سن محدودیت ارشد شهروندان را به اطمینان حاصل شود که آنها حق انتخاب گزینه های سرمایه گذاری.

با گذشت زمان نه در کنار خود بهتر است به را انتخاب کنید به سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت یا طرح. این است که در بهترین منافع خود را به عنوان آنها در یک موقعیت به رنج می برند تلفات و بهبود می یابند بدون اینکه از نظر مالی محدود.

اخبار مرتبط

در اینجا سه گزینه های سرمایه گذاری برای شهروندان ارشد:

1) شهروند ارشد پس انداز طرح (SCSS)

شهروند ارشد پس انداز طرح (SCSS) یکی از چند کوچک و پس انداز طرح ارائه شده توسط دولت هند است. این طرح سرمایه گذاری شده است به طور انحصاری برای شهروندان ارشد از هند است. SCSS ارائه می دهد مقدار بازده بالاتر نسبت پس انداز به طور منظم و حساب بانکی. نرخ بهره است که تجدید نظر به صورت دوره ای بسته به عوامل مختلف اقتصادی. این SCSS طرح در حال حاضر ارائه می گرداند در 7.4 درصد و باقی خواهد ماند همان تا بلوغ اگر شما برای باز کردن یک حساب در حال حاضر.

سرمایه گذاری در SCSS در نظر گرفته شده است به عنوان امن مستقل تضمین بازگشت این طرح است. شما می توانید باز کردن یک SCSS حساب در اداره پست و یا بانک های مجاز. شما باید 60 سال یا مسن تر به منظور سرمایه گذاری در SCSS. اگر شما بین سنین 55 و 60 و بازنشسته در بازنشستگی داوطلبانه طرح (VRS) و یا بازنشستگی و سپس شما نیز واجد شرایط برای سرمایه گذاری است. شما می توانید سرمایه گذاری به Rs 15 لاخ در حالی که حداقل سرمایه گذاری 1,000 تومان است.

SCSS همراه با یک قفل در مدت پنج سال. هنگامی که حساب بالغ, شما می توانید آن را تمدید برای سه سال. زودرس و برداشت مجاز و آمد با برخی از مجازات است. شما می توانید برای باز کردن حساب های مشترک با همسر خود که او نیز یک شهروند ارشد. شما مجاز به باز کردن بیش از یک حساب. اما سرمایه گذاری خود را در سراسر همه SCSS حساب نباید بیش از 15 تومان لاخ. این طرح فراهم می کند مزایای مالیاتی در بخش 80C و بخش 80TTB.

2) بانک سپرده ثابت

بانک سپرده ثابت (FDs) یکی از ارجح ترین گزینه های سرمایه گذاری برای سرخپوستان به خصوص برای شهروندان ارشد که آنها را یکجا در اختیار خود دارد. دلیل این است که سرمایه گذاری با بانک ها در نظر گرفته شده است نسبتا امن تر از سایر گزینه های سرمایه گذاری. اما تنها نکته در اینجا این است که شما نیاز به یک مقدار قابل توجهی برای سرمایه گذاری به منظور تحقق بخشیدن به درآمد قابل توجهی در صورت بهره.

بهره ارائه شده توسط FDs بسیار بالاتر از آن است که از پس انداز به طور منظم و حساب بانکی. FDs ارائه به سرمایه گذاران با اطمینان نرخ بازگشت و در آن تجدید نظر صورت دوره ای بسته به عوامل اقتصادی مانند اعطای وام نرخ MCLR SLR ، مطمئن باشید که سرمایه گذاری خود را امن است و نه در معرض هر گونه خطر.

نرخ بهره خود را FD سرمایه گذاری متفاوت در سراسر بانک ها. آن majorly بستگی به تصدی و بلیط اندازه از سرمایه گذاری خود را. شهروندان ارشد ارائه شده 0.5% بهره بالاتر از عموم مردم. شما می توانید برای باز کردن حساب های مشترک وجود دارد و هیچ دربندی در سرمایه گذاری. FDs ارائه بسیار مورد نیاز نقدینگی. شما می توانید پیش از موعد برداشت در ازای مقدار کمی از مجازات است.

3) ارسال دفتر درآمد ماهانه طرح

ارسال دفتر درآمد ماهانه طرح (POMIS) ارائه شده توسط هند پست و بسیار محبوب در میان شهروندان ارشد. این طرح پرداخت سود به صورت ماهانه است و مناسب برای کسانی که به دنبال یک درآمد به طور منظم. این طرح دارای یک قفل در دوره پنج سال و نارس برداشت مجاز در پرداخت های کوچک و مجازات است.

اگر شما برداشت در اولین و سومین سال پس از آن شما خواهد بود با وضع مجازات از 2 درصد. برداشت و پس از سال سوم در حال پردازش در مجازات از 1%. شما باید به سرمایه گذاری حداقل 1,500 تومان در حالی که شما می توانید سرمایه گذاری به Rs 4.5 لاخ. شما نیز مجاز به باز کردن حساب های مشترک که حداکثر سرمایه گذاری Rs 9 لاخ. یک حساب مشترک می تواند با حداکثر 3 نفر.

توسط Archit Gupta, موسس و مدیر عامل شرکت – ClearTax

زنده قیمت سهام از BSE NSE آمریکا بازار و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب