خودت: Taslima Nasreen می نویسد: در مورد غیر قابل اجتناب تنهایی از بودن در تبعید در عاقبت به Lajja

Taslima Nasreen جدید, رمان, در معرض عوامفریبی از کلکته بی اعتمادی و نفرت وجود دارد که بین هندوها و مسلمانان (ب

توسط HONARMANDKHABAR در 15 تیر 1399
Taslima Nasreen's new novel exposes the hypocrisies of Kolkata, the distrust and hatred that exists between Hindus and Muslims (Bloomberg)Taslima Nasreen جدید, رمان, در معرض عوامفریبی از کلکته بی اعتمادی و نفرت وجود دارد که بین هندوها و مسلمانان (بلومبرگ)

در یک سطح Taslima Nasreen جدید رمان بی شرمانه در مورد یک نویسنده در جستجوی شخصیت او نوشته بود در مورد قبل است. این هم عاقبت به Lajja به عنوان آن را حمل به جلو داستان Dutta خانواده است که تا به حال با آن مواجه متعدد جنایات در داکا. خانواده در حال حاضر معطوف به کلکته که در آن نویسنده Nasreen که با معرفی خودش به عنوان یک شخصیت در خودت است و زندگی در تبعید. فرض دوقلو نقش نویسنده را به عنوان به خوبی به عنوان یک شخصیت Nasreen revisits شخصیت او ایجاد کرده بود در رمان قبلی.

بنگالی رمان که به نظر می رسد در Hindi سال گذشته به عنوان Besharm در حال حاضر به زبان انگلیسی ترجمه شده توسط Arunava سینها است که با اعتبار یک محدوده قابل توجه در ترجمه از بنگلادش.

اخبار مرتبط

این Duttas آمد به کلکته امیدوار است که هندو زمین خواهد بود سخاوتمندانه به آنها تنها برای پیدا کردن خود را در بیشتر ناامیدی. خانواده خود را در دارایی های به سرقت رفته را; آنها پیدا کردن کمی حمایت از سایر مسلمانان.

Suranjan Dutta تبدیل شده بدبینانه و این ایده از تجاوز به یک زن مسلمان به عنوان یک حالت به دنبال انتقام از جامعه غالب ذهن خود را. خواهر خود مایا جان سالم به وحشتناک تجاوز به عنف در Lajja دیگر نمی تواند اعتماد مسلمانان است. پدر خود را Sudhamoy مرده است دل در کلکته.

به طور موثر آن را یک رمان است که توسط یک تبعید نویسنده در مورد تبعید مردم است. "آیا Suranjan احساس به همان شیوه هنگامی که او رانده شد به تبعید?" Nasreen می نویسد: در این یادداشت نویسنده "که زمانی بود که من تصمیم به نوشتن یک رمان جدید در مورد Suranjan و خانواده اش."

اما نوشتن درباره گذشته شخصیت می تواند یک آتش زا امر است. Suranjan و مایا متهم Nasreen از تحریف زندگی خود را با نوشتن یک رمان را بر روی آنها. نویسنده دریافت شهرت و پول اما شخصیت بودند stigmatised برای همیشه لطفا برای. آنها به یاد خواننده Umrao Jan Ada eponymous شخصیت میرزا هادی Ruswa معروف رمان که بازده در بعدی رمان Junun-e-Intezar به حل و فصل نمرات با نویسنده.

ساخت نویسنده یک شخصیت که برنامه با شخصیت او ایجاد کرده بود در یک کار قبلی و چهره خود را نگران کننده سوال و قوی روایت ابزار. متنی تنش بین واقعی و خیالی تغذیه و پیچیده روایت است. اما Nasreen نوشت که آن را "یک الهام پشت سر هم" قبل از او تا به حال به ناگزیر ترک, West Bengal, آیا واقعا آن را خاموش بکشد. رمان آن سیاست راست وجود دارد در لحظات حساس به لمس نیز هست اما بقیه می آید در سراسر به عنوان یک خوشه از قسمت شل و ول و حدیث را روایت قانع کننده.

متن به نظر می رسد قوی ترین زمانی که آن را unravels که اکثر وحشتناک خشونت از مردسالاری, تجاوز به عنف. Suranjan مشتق منحرف لذت است که خود هندو دوستان raped Zulekha زن او به نظر می رسد در عشق با. او همیشه مطمئن نیستید که آیا این عشق است یا یک احساس گناه یک حالت کفاره برای داشتن ستم او. او همچنین به یاد می آورد که او "تجاوز Shamima صرفا برای روانی لذت فیزیکی نیست".

در کلمات که ممکن است لرزش هر خواننده Suranjan توضیح می دهد که بد تمایز: "آنچه که من را با هندو زنان عشق ورزی, چه کنم با زنان مسلمان که تجاوز جنسی...رابطه من با Zulekha یکی از متجاوز." و Zulekha? "او تا به حال شده است به طوری درمانده که او مجبور کردند به متجاوز او را به عنوان معشوق خود است."

اگر Lajja فرو کوچک از داکا خودت را در معرض عوامفریبی از کلکته بی اعتمادی و نفرت وجود دارد که بین این دو جامعه. آر اس اس-بی جی پی تلاش می کند تا مناسب Suranjan قربانی ضد هندو خشونت در بنگلادش است. Suranjan است بهت زده چون هندوها در کلکته از جمله کمونیست ها به مراتب مذهبی تر و تشریفاتی تر از همتایان خود در داکا. شاخص تورم مصرف کننده (M) اعضای حتی از او بخواهید تا هر گونه ارتباط با مسلمانان است. او به زودی متوجه می شود که این "نه کلکته از رویاهای خود را".

نسبت به پایان متوجه باشند که شخصیت او باید زندگی خود را دارند و انتخاب های خود را اغلب ممکن است ترک او دلسرد Nasreen وارد یک مونولوگ: "I am lonely—frighteningly تنهایی, در واقع. من هیچ یک از من یک دوست تماس بگیرید, اما این یک حقیقت زشت رد کردن من با تمام قلب من است." این می تواند یک رمان فوق العاده در مورد غیر قابل اجتناب تنهایی یک رمان نویس به عنوان شخصیت او بازگشت به مقابله با او. اما اغلب قابل پیش بینی نثر موفق به ارائه یک پیام سیاسی در قطعات در حال سقوط به خوبی پشت در های مختلف جنبه های دیگر.

Ashutosh Bhardwaj است که برنده جایزه نویسنده & نگار

زنده قیمت سهام از BSE NSE آمریکا بازار و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب