ترکیه می گوید ایاصوفیه می شود مسجد پس از حکم دادگاه

اردوغان خود را اعلام فقط یک ساعت پس از حکم دادگاه نازل شد, مسواک زدن کنار هشدارهای بین المللی به تغییر وضعیت ت

توسط HONARMANDKHABAR در 21 تیر 1399

اردوغان خود را اعلام فقط یک ساعت پس از حکم دادگاه نازل شد, مسواک زدن کنار هشدارهای بین المللی به تغییر وضعیت تقریبا از 1500 سال از بنای تاریخی است که احترام مسیحیان و مسلمانان به طور یکسان.

ایالات متحده و رهبران کلیسا در میان کسانی که به ابراز نگرانی در مورد تغییر وضعیت در سایت میراث جهانی یونسکو یک نقطه کانونی هر دو مسیحی بیزانس و مسلمان امپراتوری عثمانی و در حال حاضر یکی از پر بازدید ترین بناهای تاریخی در ترکیه است.

یونان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توصیف کرد تصمیم دادگاه به عنوان یک "باز تحریک" به جهان متمدن.

اما اردوغان به دنبال تغییر اسلام به جریان اصلی سیاست ترکیه در 17 سال در راس. او به مدت طولانی پیشنهاد بازگرداندن مسجد وضعیت کلان ششم-ساختمان قرن است که تبدیل به موزه شد در روزهای اولیه مدرن سکولار ترکیه دولت تحت مصطفی کمه آتاتورک.

"این تصمیم گرفته شده به دست مدیریت Ayasofya مسجد. ..به امور دینی و باز کردن آن برای عبادت" تصمیم امضا شده توسط آقای اردوغان گفت.

شورای دولت ترکیه دادگاه اداری گفت: در حکم خود: "این نتیجه حاصل شد که حل و فصل عمل اختصاص داده و آن را به عنوان یک مسجد و استفاده از آن در خارج از این شخصیت ممکن است از نظر قانونی.

"این تصمیم دولت در سال 1934 به پایان رسید که استفاده از آن به عنوان مسجد و تعریف آن به عنوان یک موزه نیست مطابق با قوانین" آن گفت: با اشاره به حکم امضا شده توسط آتاتورک.

تشویق

این انجمن که در مورد دادگاه ها در 16 سال نبرد قانونی گفت: ایاصوفیه بود ملک عثمانی رهبر که اسیر شهر در سال 1453 و تبدیل در حال حاضر 900 ساله یونانی ارتدوکس کلیسای جامع به مسجد است.

اردوغان یک مومن مسلمان انداخت وزن خود را پشت مبارزات انتخاباتی قبل از انتخابات محلی سال گذشته که در برخورد یک ضربه دردناک به حاکم اسلامی-ریشه حزب عدالت و توسعه. او با توجه به صحبت می کنند در مدت کوتاهی قبل از 9 p. m. (1800 GMT) سر خود را از ارتباطات گفت.

در مجلس شورای اسلامی در آنکارا, AK اعضای حزب ایستاده بود و تحسین پس از اردوغان فرمان بود با صدای بلند بخوانید.

عثمانی ساخته شده است مناره در کنار وسیع و گنبدی شکل و ساختار در حالی که در داخل آنها اضافه شده بزرگ خوشنویسی پانل تحمل عربی نام از اوایل اسلام خلفا در کنار این اثر تاریخی باستانی مسیحی پیکرنگاری.

کلیسای ارتدکس روسیه گفت: این تاسف است که دادگاه را ندارد نگرانی خود را به حساب در هنگام ساخت آن حکم و گفت: این تصمیم می تواند منجر به حتی بیشتر بخش TASS خبر داد.

Bartholomew, روحانی, رئیس 300 میلیون مسیحیان ارتودوکس در سراسر جهان و در استانبول گفت: تبدیل آن به یک مسجد خواهد نا امید مسیحیان و خواهد بود "شکستگی" شرق و غرب است.

وزیر خارجه آمریکا, Mike پمپ نیز خواست ترکیه برای حفظ این ساختمان به عنوان یک موزه است.

اما ترکیه, گروه های طولانی مبارزه برای ایاصوفیه تبدیل و گفت آن را بهتر منعکس ترکیه وضعیت به عنوان یک اکثریت مسلمان کشور است.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب