20 سناتور آمریکا به دنبال اضطراری حمایت از پناهندگان افغان سیک ها و هندوها

واشنگتن ژوئن 27 به عنوان بسیاری از 20 سناتور آمریکا خواسته اند که برگ برنده دولت برای کمک مالی اضطراری حمایت ا

توسط HONARMANDKHABAR در 7 تیر 1399

واشنگتن ژوئن 27

به عنوان بسیاری از 20 سناتور آمریکا خواسته اند که برگ برنده دولت برای کمک مالی اضطراری حمایت از پناهندگان به سیک و هندو جوامع در افغانستان در مواجهه با آزار و اذیت به عنوان اقلیت های مذهبی.

در هر دو حزب در نامه ای خطاب به وزیر امور خارجه مایک Pompeo, سناتور به نام در وزارت امور خارجه را به اولویت اسکان مجدد فرصت های زیر به ما پناهنده پذیرش برنامه تخصیص سقف برای افغانستان سیک و هندو جوامع است.

جمعیت هندوها و سیک ها در افغانستان به طور قابل توجهی کاهش یافت با توجه به سال از آزار و اذیت توسط طالبان و اخیر اقدامات تروریستی مرتکب داعش خراسان (ISIS-K) گفتند.

"این دولت بارها برجسته حفاظت از آزادی مذهبی به عنوان یک سیاست خارجی اولویت" سناتور نوشت.

"سیک و هندو جوامع در افغانستان صورت یک تهدید وجودی از داعش-K به دلیل مذهب خود را. برای محافظت از آزادی مذهبی ما به فوریت از آنها بخواهید که شما را به این مراحل ضروری برای دفاع از این تهدید اقلیت های مذهبی" آنها گفت: در این نامه است.

در این نامه همچنین خواستار Pompeo به ارائه پشتیبانی های اضافی برای اعضای سیک و هندو جوامع را انتخاب کنید که در افغانستان باقی خواهند ماند و به اطمینان حاصل شود که افغانستان اقلیت های مذهبی بهره مندی از دلار 20.6 میلیون نفر در آمریکا در حال حاضر کمک های ارائه شده به آدرس COVID-19.

"اطمینان حاصل کرد که اقلیت های مذهبی دریافت ما COVID-19 کمک باید به یک اولویت در همه کشورهای که در آن حفاظت از اقلیت های مذهبی یک چالش است" سناتور اضافه شده است.

نامه نوشته شده توسط سناتور رابرت منندز عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنا, سنا رهبر حزب دموکرات چاک شومر و سناتور تام Tillis, کیر, دوربین, Patrick Leahy, دایان فاینستاین, کریستن جیلیبرند Tim Kaine کامالا هریس باب کیسی کریس ون Hollen برنی ساندرز, پتی موری, Chris Coons, Ed Markey, Tammy Duckworth, جک رید علامت هشداردهنده بن کاردین و جیمز Lankford.

"داعش-K اهداف اقلیت های مذهبی در افغانستان یک تهدید وجودی برای افغانستان سیک و هندو جوامع در ویژه نامه" گفت.

سیک و هندو جوامع هنگامی که شماره در اطراف 250,000 مردم اما در حال حاضر کمتر از 1000 نفر به دلیل دهه از آزار و اذیت آنها اضافه شده است.

جوامع همچنان به صورت تبعیض در دسترسی به مسکن و اشتغال و طالبان قبلا موظف است که سیک ها و هندوها پوشیدن بازوبند زرد و یا تکه های به عنوان یک نشانگر مذهبی خود وضعیت سناتور نوشت.

در سال های اخیر به یک تهدید جدید به افغانستان سیک و هندو جوامع پدید آمده است: حملات تروریستی از داعش-K.

در ماه مارس داعش-K راه اندازی یک حمله در یک سیک gurdwara در کابل که منجر به کشته شدن 25 نمازگزاران و بعد از انجام یک انفجار در یک مراسم تشییع جنازه خدمات برای کسانی که قربانیان.

"به عنوان ISIS-K همچنان به حمله به غیرنظامیان و سربازان بین المللی در قرعه کشی را در افغانستان سیک ها و هندوها به احتمال زیاد به صورت خشونت بیشتر" آنها نوشت. PTI

آخرین مطالب