افغانستان پیمانکار دست, روسی, پول برای کشتن آمریکایی ها و مقامات می گویند

اما او واقعا شروع به نشان دادن ثروت خود را در سال های اخیر پس از ایجاد یک پایگاه در روسیه هر چند که او چگونه ب

توسط HONARMANDKHABAR در 12 تیر 1399

اما او واقعا شروع به نشان دادن ثروت خود را در سال های اخیر پس از ایجاد یک پایگاه در روسیه هر چند که او چگونه به دست آورده و کسانی که ثروت همچنان مرموز است. در سفرهای منظم خانه را به شمال افغانستان او سوار آخرین مدل ماشین های محافظت شده توسط محافظان و خانه خود شد, به تازگی به روز رسانی به چهار طبقه در ویلا.

در حال حاضر رحمت الله عزیزی می ایستد به عنوان یک مرکزی, قطعه ای از یک پازل تاب, واشنگتن, نام سازمانهای اطلاعاتی آمریکا گزارش و تایید شده توسط مقامات افغان به عنوان یک کلید واسطه که برای سال تحویل پول از روسیه اطلاعات نظامی واحد برای پاداش دادن به طالبان مرتبط جنگنده برای هدف قرار دادن نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان با توجه به آمریکا و مقامات افغان.

به عنوان سازمان های امنیتی متصل نقطه از فضل طرح و تنگ در بر او آنها انجام حملات گسترده به بازداشت ده ها تن از بستگان و همکاران حدود شش ماه پیش اما کشف کردند که عزیزی تا به حال مخفیانه به خارج از افغانستان و به احتمال زیاد در روسیه است. آنچه را که آنها پیدا کردن در یکی از خانه ها در کابل در حدود یک و نیم میلیون دلار پول نقد.

آمریکا و افغانستان برای سال اند که روسیه در حال اجرا بود به صورت مخفیانه عملیات به تضعیف ماموریت ما در افغانستان و کمک به طالبان.

اما آنها تنها به تازگی به این نتیجه رسیدند یک سازمان جاسوسی پرداخت شد نعمت برای کشتن نیروهای ائتلاف از جمله آمریکایی ها که کرملین و طالبان را رد کرده اند.

به گفته مقامات در جریان این موضوع, آژانس اطلاعاتی آمریکا بر این باورند که برنامه اجرا شده توسط واحد 29155 یک بازوی نظامی روسیه آژانس اطلاعات شناخته شده به عنوان GRU است که انجام ترور و عملیات دیگر در خارج از کشور.

که یک مجرا برای پرداخت خواهد بود کسی که دوست عزیزی — به ما بازسازی تلاش enmeshed در منطقه اموات اما برجسته نیست به اندازه کافی برای جذب در خارج توجه به صحبت می کند به عمق روسیه رسیدن به به طور فزاینده ای پیچیده افغانستان میدان جنگ, بهره برداری از یک nexus از جرم و جنایت و ترور به اعتصاب ضربات با سال deniability.

American Special Forces after a hospital in Kabul, Afghanistan, was attacked on Tuesday, May 12, 2020. Jim Huylebroek/The New York Times

نیروهای آمریکایی پس از یک بیمارستان در کابل مورد حمله قرار گرفت و در روز شنبه, مارس 12 سال 2020 است. جیم Huylebroek/نیویورک تایمز

عمومی وحی در هفته گذشته از این نتیجه گیری را لمس کرده است یک طوفان سیاسی در واشنگتن است. مقامات کاخ سفید گفت که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن بود که هرگز در جریان این موضوع اما آن پدید آمده که هوش ارزیابی گنجانده شد در یک نوشته جلسه به رئیس جمهور در اواخر فوریه اگر نه پیش از آن.

به عنوان دموکرات و جمهوری خواه به مقامات ابراز زنگ در اخبار و دولت را به عدم اقدام در واکنش کاخ سفید اصرار دارد که اطلاعات نامشخص است.

جزئیات عزیزی نقش در فضل طرح تایید شد از طریق یک دوجین مصاحبه که شامل ما و مقامات افغان آگاه از هوش و حملات که منجر به آن; همسایگان خود و دوستان و همکاران کسب و کار از مردان بازداشت به ظن دخالت. تمام صحبت خواست نامش فاش نشود به جلوگیری از اقدامات تلافی جویانه.

ما گزارش های اطلاعاتی به نام عزیزی به عنوان یک کلید واسطه بین GRU و شبه نظامیان وابسته به طالبان که انجام این حملات است. او در میان کسانی که در جمع آوری پول نقد در روسیه که هوش فایل شرح داده شده به عنوان پرداخت چند از "صدها هزار نفر از دلار است." این فایل ها در میان مواد ارائه شده به کنگره این هفته است.

از طریق یک لایه و پیچیده حواله دادن سیستم — غیر رسمی راه برای انتقال پول — او تحویل آن به افغانستان برای ماموریت های این فایل می گویند. این نقل و انتقالات بودند اغلب قطعه قطعه به مقدار کوچکتر که روت از طریق چندین کشورهای منطقه قبل از ورود در افغانستان و همکاران بازداشت تجار و بازرگانان گفت.

مقامات افغان گفت: جوایز از آنجا که $100,000 در کشته شدن سرباز ارائه شد برای آمریکا و ائتلاف به اهداف.

چقدر پول بود پراکنده به داعش و انجام حملات طالبان و در چه سطح هماهنگی رخ داده است هنوز مشخص نیست. اما مقامات می گویند که این شبکه در حال رشد به طور فزاینده ای بلند پروازانه بود و در ارتباط با بیشتر سطوح ارشد طالبان در صفوف نظامی به بحث در مورد اهداف بالقوه.

حدود شش ماه پیش به سازمان اطلاعات افغانستان که ریاست عمومی امنیت ملی از حمله به دفاتر چندین حواله دادن تجار و بازرگانان هر دو در کابل پایتخت و کندز در شمال بودند که اعتقاد به ارتباط با فضل طرح ساخت بیش از یک دوجین بازداشت.

"هدف از این عملیات بود رحمت بود که رفتن به عقب و جلو به روسیه برای مدت زمان طولانی و گفت که او در آنجا کار می کرد اما هیچ کس نمی دانست آنچه که او انجام داد گفت:" نبودند Amiry معاون شورای ولایتی کندز با اشاره به عزیزی. اما در زمان حمله صورت گرفت "Rahmat فرار کرده بود."

"از آنچه که من شنیده ام از مقامات امنیتی این پول آمده بود از روسیه از طریق Rahmat," او اضافه شده است.

President Donald Trump exits Air Force One at Joint Base Andrews in Maryland, Jun 25, 2020. Erin Schaff/The New York Times

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن خروجی یک نیروی هوایی در پایگاه مشترک اندروز در مریلند Jun 25, سال 2020 است. ارین Schaff/نیویورک تایمز

روسیه در ابتدا دیده می شود به عنوان همکاری با تلاش های آمریکا پس از حمله آمریکا به افغانستان در سال 2001 به عنوان منافع خود را در شکست دادن القاعده بین المللی اسلامی گروه تروریستی تراز وسط قرار دارد با کسانی که از ایالات متحده است.

اما در سال های اخیر به عنوان دو قدرت برخورد در جای دیگر کرملین رشد با احتیاط از طولانی شدن حضور آمریکا نقل مکان کرد و نزدیک به طالبان مصون سازی آن شرط که خواهد قدرت را در یک پست-آمریکایی در افغانستان است.

روس ها نیز شاهد یک فرصت برای مدتها در انتظار payback برای اتحاد جماهیر شوروی در افغانستان در دهه 1980 زمانی که ارتش سرخ انصراف پس از اینکه قادر به شکست ما حمایت شورش.

روسیه راه می رفت یک تعادل خوب در سال های اخیر مشتاق به خونین آمریکایی بینی اما با احتیاط از افغانستان سقوط به هرج و مرج است که می تواند نشت بیش از مرزهای خود. علنا روسیه تنها بستری برای به اشتراک گذاری اطلاعات با طالبان در مبارزه با دولت اسلامی در افغانستان با یک دشمن مشترک.

ما نتیجه گیری در سال 2019 که روس ها ارسال شد فضل پول به طالبان در آمد ظریف در زمان جنگ فقط به عنوان ایالات متحده به مذاکره با شورشیان بیش از یک معامله برای خروج باقی مانده نیروهای آمریکایی از این کشور است.

برخی از این حملات اعتقاد بر این بود بخشی از فضل طرح انجام شد در زمان مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به طور فعال در رسیدن به روسیه برای همکاری در آن مذاکرات صلح. زلمای خلیل زاد ایالات متحده فرستاده ویژه پیشرو مذاکرات بارها و بارها در ملاقات با مقامات روسیه برای ایجاد اجماع در اطراف ما آخر بازی.

افغانستان میدان جنگ با اشباع کوچکتر گروه های تروریستی در علاوه بر این به طالبان که هنوز مسئول اکثر این خشونت است. جنایی شبکه های سود و ترور کارشناسان آموزش نیز مستقل خدمات خود را — اغلب به گروه های مختلف در همان زمان.

عزیزی که همسایگان و بستگان خود گفت: در 40s رونق در آن پیچیده و دشوار تیره محیط زیست است.

یک دوست که او را شناخته پس از روزهای آغازین خود را در کندز و همچنین بعد از آن در روسیه گفت که او تا به حال شروع به خاموش با قاچاق کوچک محموله مواد مخدر به ایران در 20s خود اما است که سرمایه گذاری بسیار موفق است. او به شمال افغانستان و به نوعی برنده قرارداد از ائتلاف به رهبری ایالات متحده نیروهای خود را برای ساخت امتداد یک جاده در ولایت کندز قبل از ساخت راه خود را به روسیه است.

هیچ کدام از این مصاحبه که می دانید عزیزی شگفت زده شدند هنگامی که همکاران خود را مورد حمله حدود شش ماه پیش و یکی از برادران خود را گرفته به زندان با نیم میلیون دلار پول نقد. به عنوان یکی از دوستان خود قرار داده و آن را او رفته بود از "حتی با داشتن یک پتو" به داشتن خانه های متعدد خودروهای تجملی و امنیتی اسکورت.

© 2020 نیویورک تایمز اخبار سرویسtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن