مهاجران آفریقایی در یمن scapegoated برای شیوع کروناویروس

فاطمه محمد بچه Naa'if شد ، او را برداشت و او را و زد پشت شوهرش به عنوان گلوله های آرام سربار."صدای گلوله بود و

توسط HONARMANDKHABAR در 8 تیر 1399

فاطمه محمد بچه Naa'if شد ، او را برداشت و او را و زد پشت شوهرش به عنوان گلوله های آرام سربار.

"صدای گلوله بود و رعد و برق است که نمی خواهد متوقف شود" گفت: Kedir Jenni, 30, یک اتیوپی صدای پیشخدمت که او نیز فرار Al Ghar در نزدیکی مرز عربستان در شمال یمن که صبح امروز در اوایل ماه آوریل. "مردان و زنان شات گرفتن در کنار شما. شما ببینید آنها می میرند و در حرکت است."

این صحنه و دیگران بازگو در مصاحبه های تلفنی با نیم دوجین مهاجران در حال حاضر در عربستان زندان. حساب های خود را نمی تواند به طور مستقل تایید اما گروه های حقوق بشر موید مشابه قسمت.

حوثی های مورد حمایت ایران شبه نظامی که کنترل بسیاری از شمال یمن رانده اند هزاران نفر از مهاجران خارج از قلمرو خود را در زور اسلحه بیش از سه ماه گذشته سرزنش آنها برای گسترش coronavirus ریخته و آنها را در بیابان بدون آب و غذا.

دیگران مجبور شدند به مرز با عربستان سعودی, حوثی ها دشمن اصلی خود تنها به ضرب گلوله در عربستان ماموران مرزی و بازداشت در زندان های که در آن آنها مورد ضرب و شتم قرار داده شده و مجبور به خوابیدن در همان طبقه است که استفاده از آنها به عنوان یک توالت مهاجران گفت: در مصاحبه از زندان است. برخی بازگشت به سوء استفاده قاچاقچیان مصمم به عبور از مرز برای پیدا کردن شغل در روغن غنی از عربستان سعودی است.

یک سخنگوی حوثی نمی خواهد بلافاصله اظهار نظر در مورد اتهامات.

پنج سال از جنگ بین حوثی ها و ائتلاف به رهبری عربستان سعودی propping تا یمن دولت را غارت کشور فقیرترین در میانه گرسنگی و کشتار مردم آن و شکستن درب باز به نصب شیوع کروناویروس.

نه تنها یمن غیرنظامیان گرفتار در تیراندازی. بشردوستانه مقامات و محققان می گویند آفریقایی کارگران مهاجر که گذشتن از یمن هر سال تحمل شکنجه و تجاوز به عنف و اخاذی بمب و گلوله در ناامیدی خود را برای رسیدن به عربستان سعودی است. در این بهار که همه گیر ساخته شده آنها را راحت سپر بلا برای ایران مشکلات آنها را از دست داده و حتی بلند و باریک که امیدواریم.

"COVID فقط یک تراژدی در داخل بسیاری دیگر از فجایع که این مهاجران روبرو هستند" گفت: Afrah ناصر یمن یک پژوهشگر دیده بان حقوق بشر.

بیش از 100 ، 000 اتیوپی سومالی و شرق آفریقا مدیره overstuffed قاچاقچیان قایق در سراسر دریای سرخ و خلیج عدن به یمن هر سال با توجه به سازمان ملل متحد امیدوار به راه خود را از شمال به حمایت خانواده خود را با شغل به عنوان بندگان داخلی حیوانات دامداران و یا کارگران در ثروتمند خلیج فارس کشورهایی که اقتصادشان وابسته شدند.

سفر مرگبار در هر مرحله. در دریا قاچاقچیان خودداری آب و مواد غذایی و پرتاب uncooperative مسافران دریا; در یمن مهاجران در رحمت قاچاقچیان که شکنجه و سوء استفاده جنسی آنها خواستار مبالغ هنگفتی از پول خود را از خانواده های فقیر به خرید آزادی خود را با توجه به سازمان ملل متحد و دیده بان حقوق بشر و دیگر گروه ها و همچنین مصاحبه با مهاجران.

سازمان ملل متحد نظر سنجی نشان می دهد که اکثر مهاجران نمی دانم در مورد جنگ در یمن قبل از آنها می رسند اما تیراندازی و حملات هوایی ائتلاف بین آنها را پیدا کنید به هر حال. در گذرگاه های مرزی عربستان پاسداران شلیک و کشتن آنها littering آنچه مهاجران را "کشتار دره" با بدن مهاجران و انسانی مقامات می گویند. کسانی که زنده ماندن اغلب بازداشت شده توسط مقامات عربستان و اخراج.

گزارش رسمی که خواسته بود به نام گفت: اتهامات بدرفتاری با مهاجران که از مرز عبور غیر قانونی درست نیست و می تواند توهین به عربستان ارزش.

پس مرز محکم بسته در طول همه گیر جریان مهاجران به یمن تقریبا از بین میره plummeting از 18,904 در مارس 2019 به 1,195 این ممکن است با توجه به سازمان ملل متحد اما حداقل 14,500 در کشور باقی می ماند. بسیاری وارد شده در سال گذشته و ماند به خراش با هم زندگی می کنند و یا ذخیره کردن قبل از تلاش برای رفتن به عربستان سعودی است.

محمد 23 ساله گفت که او چپ Kemise, اتیوپی پس از طلاق دو سال پیش به امید کسب درآمد به اندازه کافی به عنوان یک خدمتکار در عربستان سعودی تا حمایت خود را از مادر بیوه و دو فرزند به خانه برگشت. قاچاقچی آورده است که او را به یمن ضرب و شتم او بارها و بارها تهدید به کشتن او مگر در مواردی که خانواده او ارسال پول است.

زمانی که او نمی تواند پرداخت محمد گفت: او فروخته شد به یکی دیگر از قاچاقچی که او را به کار در یک قلیان خانه در Al Ghar که در آن مالک او را مجبور به داشتن رابطه جنسی با مشتریان خود را.

Al Ghar بود که در آن او ملاقات شوهر فعلی او. آنها یک زندگی فروش مواد غذایی به دیگر مهاجران از زیر یک چادر پلاستیکی. او ساخت صبحانه وجود دارد که حوثی ها در یمن وارد شده است.

Jenni بود که مشغول به کار در یک هتل در Al Ghar شد تنها یکی از یک گروه از دوستان خود را از اتیوپی زادگاه Harage برای آن ساخته اند که دور. او و حدود 270 نفر دیگر تا به حال کهنه به یک قایق کوچک از ساحل سومالی ممنوع به حرکت غذا خوردن یا نوشیدن دو روز سفر به یمن. هنگامی که دو نفر از دوستان در خواست آب گفت: قاچاقچیان با چاقو به آنها انداخت و آنها را در دریا.

به عنوان او آنها را تماشا غرق Jenni گفت: "من گریه سکوت چرا که من می دانستم که سرنوشت من خواهد بود اگر آنها از من شنیده."

زمانی که داعش با هجوم به شهر در مارس Jenni گفت: او فرار کرد و در, فلیپ فلاپ, جوراب ساق $1,300 — تمام پس انداز خود را — به لباس زیر خود را.

برخی از مهاجران که زد از ال Ghar سوی عربستان سعودی در مارس 8 تخمین زده است که این کشور به ضرب گلوله کشته و حداقل 250 مهاجران آن روز. یکی دیگر از مهاجر و علی محمد 28 ساله که بازگو کردند که در حال تعقیب کردن یک مزرعه در نزدیکی Al Haydan گفت: تنها 57 از 200 اتیوپی با او جان سالم به در برد.

مقامات هر دو طرف جنگ را طولانی یافت می شود آن را آسان برای به مهاجران آفریقایی به عنوان ناقل بیماری برای اولین بار وبا و در حال حاضر coronavirus است که مصرف چه باقی می ماند از یمن را در سیستم مراقبت های بهداشتی. اگر چه شایعات بیمار ساکنان شده بود در گردش برای برخی از زمان شخص اول این کشور تایید کرد از کروناویروس در عربستان در اوایل ماه مارس بود که در سومالی ،

"این نوع از انگ زدن بر مهاجران تهدید کننده زندگی است" گفت: محمد Abdiker شرق و شاخ آفریقا مدیر سازمان بین المللی مهاجرت ، برخی از مهاجران شده بود مورد آزار و اذیت برای تلاش برای به دست آوردن آب و غذا به او اضافه شده و دیگران از مسدود شدن مراقبت های پزشکی.

تمام بهار حوثی ها در یمن انجام داده اند کمی برای جلوگیری از coronavirus انکار گزارش از مرگ و میر دسته جمعی در خاک خود است. در عوض انسان دوستانه مقامات محلی و مقامات امنیتی و ساکنان می گویند که حوثی ها با استفاده از آن به عنوان بهانه ای برای اخراج ناخواسته مهاجران عمدتا اتیوپی رانندگی آنها را به سمت مرز عربستان و یا گرد کردن تا بازگشایی از مردم به تخلیه خارج حوثی زمین.

IOM برآورد شمالی مقامات دستگیر 1,500 مهاجران و مهاجرت آنها به جنوب یمن بیش از دو ماه گذشته. هزاران نفر در حال marooned در جنوب شهر بندری عدن که در آن با توجه به سازمان حدود 4000 نفر در حال زندگی در خیابان در حال مبارزه برای به دست آوردن غذا و یا آب است.

در ماه آوریل به گفته مقامات محلی در کنیا خاک حداقل 390 تبعید شدند به الجوف, یک استان در جنگ مقابل خطوط; از اواسط ماه مارس تا اواسط ماه مه حداقل 486 اخراج شدند جنوب به شهر تعز که در آن حوثی ها در زمین دیدار که از یمن به عربستان-حمایت دولت است.

از چپ به دفع کردن برای خود و برخی از مهاجران گرسنه در باز قادر به شمارش در کمک به از یمنی که جلوگیری از آفریقایی ها به خاطر ترس از ابتلا به کوروناویروس.

مهاجران دیدار فقط به عنوان سخت و سرنوشت در مرز عربستان.

در یک نقطه در مارس بشردوستانه مقامات برآورد ظهر چپ بیش از 20 ، 000 مهاجر — عمدتا اتیوپی بسیاری از آنها رشته در "کشتار دره" در امتداد مرز. حدود 7000 هستند که در حال حاضر وجود دارد. وجود دارد کمی آب و غذا و یا کمک. تعداد مرده ناشناخته است.

فاطمه محمد Jenni و دیگر اتیوپی رسید مرز عربستان پس از سه ساعت' در حال اجرا تنها به ضرب گلوله در عربستان نگهبانان گفتند. فاطمه و محمد در زمان پوشش در زیر یک سنگ بزرگ را تا زمانی که حوثی ها در یمن عقب نشینی صبح روز بعد در حالی که Jenni مخفی در یک منطقه پوشیده شده از درخت.

پس از رسیدن به مرز از آل Haydan علی محمد و شش نفر دیگر موفق به فرار از گلوله توسط زیر یک سنگ مخفی, اما باقی مانده 50 در گروه کشته شدند.

نیم دوجین مهاجران در مصاحبه تلفنی از زندان در عربستان سعودی گفت: عربستان پلیس محروم مردان به خود گرفت و زنان کیسه های. آنها ضربه Jenni در قفسه سینه با ته تفنگ و او را مجبور به دست بیش از پول خود را, او گفت: چهار سال پس انداز از بین رفته اند.

سپس آنها رانده شدند به عربستان زندانها شوهران جدا از همسران و فرزندان.

در مصاحبه های تلفنی از زندان های این ماه, اتیوپی گفت: آنها دریافت چیزی برای خوردن اما چند بیسکویت یا یک تکه نان و یک بخش کوچک از برنج هر روز. لخت بتن طبقه بود و هر دو توالت و تخت. آنها گفتند که تمیز آن را به عنوان بهترین آنها می توانند قبل از خواب.

زندانی در عربستان در شهر جده و فاطمه و محمد تنها می تواند دیده بان نوزاد خشک شدن.

"من نگران او را مرگ در دست من یک روز" او گفت:. "ما انسان هستند اما ضعیف است. من می خواهم به خانه بروم و مرگ در خاک است."

او احتمالا او را آرزو می کنم.

عربستان سعودی تبعید حدود 300000 اتیوپی در دو سال گذشته برای بودن در انگلستان به طور غیر قانونی با توجه به انسان دوستانه مقامات.

تبعید کرده اند ادامه داد: در طول این بیماری همه گیر اگر چه دولت اتیوپی تحت فشار قرار دادند پشت اعتراض که آن را نمی تواند اداره کند هزاران نفر از عودت.

دولت عربستان دست و پنجه نرم با شیوع بزرگ از خود است غربالگری اخراجی برای علائم و درمان خواهد شد کسانی که باید این ویروس به صورت رایگان به جای اخراج آنها عربستان گفت.

اما برای مهاجران رفتن به خانه دادن به معنی بالا.

"من قول داده من شش برادران و خواهران جوان من را به عربستان سعودی برای پیدا کردن یک شغل و ارسال آنها را به مدرسه" گفت: Jenni. "اما آن را تنها تبدیل به یک رویا است."

c.2020 شرکت نیویورک تایمزtinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن