حداقل 10 کشته و قتل از اتیوپی صدای خواننده باعث تظاهرات

آدیس آبابا, جولای 1 حداقل 10 نفر کشته و بیش از 80 زخمی شدند که قتل یک خواننده محبوب باعث انفجار و تظاهرات در ا

توسط HONARMANDKHABAR در 11 تیر 1399

آدیس آبابا, جولای 1

حداقل 10 نفر کشته و بیش از 80 زخمی شدند که قتل یک خواننده محبوب باعث انفجار و تظاهرات در اتیوپی پایتخت و اطراف آن Oromiya منطقه در روز سه شنبه پلیس و دکتر گفت:.

ناآرامی افکن در حال رشد در بخش نخست وزیر Abiy احمد اورومی powerbase به عنوان قدرتمند فعالان قومی که قبلا متحدان به طور فزاینده ای به چالش کشیدن دولت او.

اتیوپی نوازنده Haacaaluu Hundeessaa
شمار در حالی که لباس پوشیدن و در لباس های سنتی
در آدیس آبابا. ایسنا فایل

Abiy به نام قتل نوازنده Haacaaluu Hundeessaa "یک عمل بد" در یک سخنرانی تلویزیونی نشانی در روز سه شنبه شب.

"این یک عمل متعهد و با الهام از داخلی و دشمنان خارجی به منظور بی ثبات صلح ما و برای ما جلوگیری از دستیابی به چیزهایی که ما آغاز شده است," او گفت:.

Haacaaluu شد در حدود ساعت 9:30 بعدازظهر روز دوشنبه کشته شده است. برخی از متهمان بازداشت شده بود, آدیس آبابا شهرستان کمیسر پلیس Getu Argawhe گفته رسانه های دولتی به هیچ جزئیات بیشتر. قتل به نظر می رسد به خوبی برنامه ریزی شده پلیس گفت:.

پایتخت آدیس آبابا فوران صبح روز بعد. وجود دارد سه انفجار در شهر, پلیس فدرال کمیسر Endeshaw Tasew گفت.

"برخی از کسانی که کاشته بمب کشته شدند و همچنین غیر نظامیان بی گناه او گفت:" در یک سخنرانی تلویزیونی نشانی در روز سه شنبه شب به هیچ جزئیات بیشتر.

یک افسر پلیس نیز کشته شد در طول یک stand-off با محافظان از رسانه های نجیب زاده Jawar محمد, او گفت:. نمرات فوت کرد زمانی که Jawar حامیان درگیری با پلیس در ماه اکتبر گذشته.

نخست وزیر Jawar و کشته خواننده همه اورومی, اتیوپی بزرگترین گروه قومی که طولانی بودن شکایت کرده تحت فشار قرار دادند به حاشیه قدرت تا Abiy را 2018 قرار ملاقات.

Jawar یک بار یکی از حامیان سرسخت Abiy تبدیل منتقدان دستگیر شد همراه با بکل Gerba یک رهبر اپوزیسیون اورومی حزب سیاسی و 33 نفر دیگر گفت: Endeshaw. پلیس کشف و ضبط سلاح و رادیو از Jawar در سپاه پاسداران گفت.

Jawar را ایستگاه تلویزیون مجبور شد به پخش ماهواره ای از ایالت مینه سوتا پس از هجوم پلیس در مقر خود و بازداشت کارکنان آن را گفت.

Jawar نوشته شده بود در مورد قتل در Facebook ساعات اولیه روز سه شنبه با استفاده از یک جایگزین املای خواننده نام.

"آنها نه تنها با کشتن Hachalu. آنها به ضرب گلوله در قلب اورومی ملت یک بار دیگر !!...شما می توانید کشتن ما, همه ما, شما هرگز نمی تواند ما را متوقف کند!! هرگز !!" او نوشت.

Haacaaluu انتقاد اتیوپی رهبری در مصاحبه با Jawar رسانه شبکه در هفته گذشته.

تظاهرات گسترش

قتل مشتعل تظاهرات در چندین اورومی شهرستانها.

در شهر آدما اصلی بیمارستان دریافت حدود 80 مجروح مدیر پزشکی دکتر Mekonnen Feyissa و گفتگو کرد. ترین ضرب گلوله کشته شده بود اما برخی شده بود مورد ضرب و شتم و یا چاقو. هشت نفر کشته مسیر به بیمارستان و یا در آن, او گفت:.

فیلم در رسانه های اجتماعی نشان داد که جمعیت زیادی در اطراف یک خودرو گفت: برای حمل Haacaaluu بدن به آرامی راه رفتن به شهر خانه خود را از امبو در حدود 100 کیلومتری غرب آدیس آبابا.

در اورومی شهر قرار, تصاویر به نظر می رسد برای نشان دادن تظاهرکنندگان پایین کشیدن و بریدن سر یک مجسمه سابق امپراتور Haile Selassie پدر. رویترز نمی تواند تایید صحت تصاویر و یا ویدئو.

تلفن خدمات مشغول به کار متناوب و اینترنت تعطیل, یک گام مقامات قبلا گرفته شده در طول ناآرامی های سیاسی.

NetBlocks, یک سازمان است که آهنگ جهانی اینترنت خاموش شدن ناگهانی گفت: shutdown آغاز شد و حدود ساعت 9:00 صبح به وقت محلی و که آن را شدید ترین برای سال گذشته است.

موسیقی متن فیلم به یک انقلاب

Haacaaluu ها بودند موسیقی متن فیلم به سال خونین که رو Abiy به قدرت است.

Haacaaluu سابق زندانی سیاسی رز به شهرت در طول تظاهرات ضد دولتی آغاز شد که در اورومی انجامید. Abiy را صعود به قدرت در سال 2018 به پایان رسید دهه تسلط توسط قومی تیگری رهبران.

Abiy طلیعه بیشتر آزادی های سیاسی و اقتصادی در آنچه تا به حال مدت طولانی است که یکی از این قاره را بیشتر سرکوب متحده و برنده 2019 جایزه صلح نوبل برای پایان دادن به درگیری با همسایه اریتره.

اما قومی و سیاسی و درگیری های مشخصی به عنوان سرکوب نارضایتی های آب پز را بیش از. محلی قدرت رقابت کارگزاران برای دسترسی به زمین و منابع در یک کشور با بیش از 80 گروه های قومی.

Abiy تلاش برای سرکوب خشونت و تاکید بر پان-اتیوپی سیاست موجب واکنش شدید از برخی حامیان سابق و توانایی های خود را به نظم ممکن است به شدت مورد آزمایش قرار زمانی که انتخابات برگزار می شود.

انتخابات برنامه ریزی شده برای ماه اوت شد اما به تعویق افتاد تا در سال آینده با توجه به COVID-19. — رویترزtinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب