موازنه قدرت: پیش نویس برق (اصلاحیه) لایحه 2020 نتواند به در نظر گرفتن تغییرات اساسی در توزیع بخش

یک اصلاحیه پیشنهادی به بخش 63 از قانون می گوید که اگر کمیسیون نتواند به اتخاذ تعرفه ظرف 60 روز از آن خواهد شد

توسط HONARMANDKHABAR در 24 اردیبهشت 1399
A proposed amendment to Section 63 of the Act says that if a commission fails to adopt the tariff within 60 days, it will be deemed to have been adopted.یک اصلاحیه پیشنهادی به بخش 63 از قانون می گوید که اگر کمیسیون نتواند به اتخاذ تعرفه ظرف 60 روز از آن خواهد شد تلقی به تصویب رسید.

توسط SK Agarwal

اتحادیه قدرت وزارت (MoP) به دنبال نظرات به یک پیش نویس از برق (اصلاحیه) لایحه 2020 از ذینفعان مختلف. در سال 2018 بیش از حد MoP آورده بود برق متمم لایحه آن به کمیته دائمی در قدرت است. اما با توجه به مقاومت های کارکنان اتحادیه های کارگری از قدرت نرم و عدم اتفاق نظر در میان سایر ذینفعان در تفکیک حامل و محتوای کسب و کار است که لایحه منقضی.

اخبار مرتبط

این بار MoP با هدف به راه راست مکانیزم نظارتی قانون اساسی کمیسیون و انتصاب رئیس و اعضای ارائه لازم برای خرید آبی و سایر منابع انرژی تجدید پذیر و اطمینان حاصل شود که هیچ قدرت برنامه ریزی شده است مگر اینکه پرداخت مکانیزم های امنیتی در محل است. برق همزمان موضوع به عنوان در هفتمین برنامه از قانون اساسی ما است. اما در حال حاضر پیش نویس ممکن است ایجاد یک احساس میان آمده است که این مرکز در تلاش برای غصب قدرت خود را.

MoP به نظر می رسد نه به مشورت متحده در حالی که پیش نویس اصلاحات پیشنهاد شده که برخی از آنها به احتمال زیاد به ایجاد یک عمده مشکل مالی برای دولت discoms. مثلا پیشنهاد که خرده فروشی تعرفه تعيين discoms در بخش 62 باید انجام شود بدون در نظر گرفتن مقدار از یارانه دولت را فراهم می کند برای کلاس خاصی از مصرف کنندگان به معنی تمام مصرف کنندگان به صورتحساب در هزینه خدمات با یارانه در حال انتقال به ذینفع حساب از طریق DBT. در حال حاضر در یک کشور بزرگ مانند اوتار پرادش, با ملاحظه, روستایی و کشاورزی مصرف کنندگان discoms حدود 10 ، 000 تومان کرور روپیه به عنوان یارانه از دولت برای کمک به مقابله با آنان پرداخت تعهدات. با وجود این یارانه به مصرف کنندگان روستایی, مجموعه, بهره وری در مناطق روستایی کم است و به احتمال زیاد به سقوط و حتی بیشتر اگر نرخ کامل شارژ شده است. اگر مصرف کنندگان دریافت یارانه نقدی, نقل و انتقالات آنها می تواند استفاده از آن برای مقاصد دیگر از پرداخت صورتحساب برق. این discom درآمد ماهیانه از این رو است که به احتمال زیاد به سقوط وضعیت بدتر در حال حاضر برای بیمار discoms. قبل از فریم هر گونه قانون رضایت متحده است.

پیش نویس لایحه همچنین پیشنهاد به formalise ژوئن 2019 MoP که SLDCs و NLDCs نمی خواهد برنامه هر قدرت ژنراتور که پرداخت مکانیزم های امنیتی در جای خود نیست. در حال حاضر تعدادی از ژنراتور نشده اند با ارائه قرارداد پرداخت مکانیزم های امنیتی پس از discoms فاقد درآمد ماهانه برای باز کردن LCs و escrows به نفع همه ژنراتور. و ژنراتور در حال حاضر خواهد شد estopped از به دنبال درمان های قانونی در مورد عدم پرداخت حق عضویت. پیشنهاد اصلاح در نتیجه نمی بارور ساختن مگر اینکه discoms می توانید سربه حداقل در صورت نقدی.

یک بخش جدید 109A شده است, پیشنهادی برای تشکیل یک قرارداد برق اجرای خودگردان (ECEA) که باید منحصر به فرد قدرت و صلاحیت برای رسیدگی در اجرای تعهدات خود تحت قرارداد مربوط به فروش و خرید و یا انتقال برق به جز مسائل مربوط به قوانین و مقررات و یا تعیین تعرفه و یا هر گونه اختلاف مربوط به تعرفه. این قابل توجهی خواهد شد را به دور از حق SERCs و CERC به داوری در اختلافات در بخش 86(1)(f) و 79(1)(f) از برق عمل 2003. این ماده جدید اگر در نظر گرفته شده برای ایجاد یک ابزاری برای حل و فصل سریع اختلافات باید اجازه می دهد ECEA برای حل و فصل حتی تعرفه های مربوط به اختلافات. دیگری آن است که ارزشمند تر به induct حقوقی عضو در دولت و کمیسیون.

یک اصلاحیه پیشنهادی به بخش 63 از قانون می گوید که اگر کمیسیون نتواند به اتخاذ تعرفه ظرف 60 روز از آن خواهد شد تلقی به تصویب رسید. در واقع اگر شفافیت و انطباق با دولت در مناقصه دستورالعمل تاسیس این کمیسیون عملا هیچ نقشی در تصویب تعرفه در بخش 63. 60 روز دوره بیشتر ممکن است محدود کردن تلاش های این کمیسیون در تداخل با ولگرد موارد cartelisation. آن را بهتر است به پیشنهاد که SERCs در مناسب وضعیت ممکن است تمدید زمان برای تصویب تعرفه در بخش 63. اگر تصویب تعرفه تنها یک تشریفات, خرید و برق از طریق مناقصه مسیر ممکن است سمت چپ به ژنراتور و licencee.

تامین انرژی برق آبی است که دارای اولویت از طریق متمم در بخش 86(1). پیشنهاد این است که آن را اجباری برای discoms به تهیه درصد مشخص از انرژی برق آبی به عنوان در حال انجام است برای انرژی خورشیدی و باد و غیره با عدم تحقق دعوت از مجازات است. با discoms پرداخت رشته ظرفیت به اتهامات مبتنی بر زغال سنگ نیروگاه های این باعث خواهد شد خطر مضاعف. علاوه بر این از تجدید قدرت به زن سبک و جلف نهفته است این برنامه از نیروگاه های حرارتی به خصوص در طول زمستان و موسمی. تهیه انرژی برق آبی در اختصاص کوانتومی را افزایش می دهد discoms' بار مالی.

اگر ما می خواستیم انرژی برق آبی به دیدار با یک درصد مشخص از تقاضای ما باید برنامه ریزی شده و با احتیاط. پس از عبور از برق عمل 2003 ما delicensed نسل و بخش خصوصی و عمومی پیوست ارابه موسیقی برای ظرفیت این خصوص مبتنی بر زغال سنگ. امروز, وجود دارد, بزرگ سازمان ملل متحد requisitioned ظرفیت و بسیاری از پروژه ها بدون از. تقاضا شده است افزایش به عنوان انتظار می رود و بسیاری از پروژه های قدرت تبدیل شده اند NPAs. این زمان مناسب نیست به درخواست توزیع بخش به تهیه یک مشخص شده به اشتراک گذاری از قدرت از پروژه های آبی در هزینه های مازاد ظرفیت حرارتی.

بسیاری از تغییرات پیشنهاد شده در مقررات حکومت اما کوچک شده است گفت: ساخت توزیع بخش مالی پایدار است. در حالی که تا سال 2018 پیش نویس اصلاحات صحبت از چند licencees به توزیع رقابتی وجود دارد در حال حاضر صحبت از sub-licencee و franchisee. توزیع بخش مهم ترین بخش از زنجیره ارزش است که تحت شدید استرس های مالی—ما نیاز به یک ملی توزیع برق طرح توجیهی (NEDP) مانند ملی, برق, برنامه, برای پیدا کردن یک راه حل جامع برای مشکلات خود را. در تا پس از SAUBHAGYA طرح تعداد روستایی مصرف کنندگان رسید و discoms' در حال حاضر تدارکات نمی تواند اطمینان از کارآمد اندازه گیری و صدور صورت حساب و مجموعه است. مسئولیت متحده در نشست جهانی تعهد خدمت از برق باید به اشتراک گذاشته شود. ما باید به برنامه ریزی برای غیر متمرکز تولید و توزیع. PSUs مانند NTPC و PGCIL همراه با دیگر بزرگ بخش خصوصی ژنراتور نیاز به شرکت در توزیع به انجام این کار. این NEDP اگر تا کنون تصور می توانید غیر روحانی کردن این روش در این زمینه است.

نویسنده مدیر سابق (مالیه), UPPCL. دیدگاه شخصی

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن