چندپور یک مکان شاد برای ماهی صبور تجارت است. اما ماهیگیران زاری کاهش گرفتن از رودخانه

ماهیگیران شکایت دارند که در نزدیکی خور Padma و Meghna رودخانه بیبهره است Hilsha. تمام ماهی ها دیده می شود در م

توسط HONARMANDKHABAR در 13 مرداد 1399

ماهیگیران شکایت دارند که در نزدیکی خور Padma و Meghna رودخانه بیبهره است Hilsha.

تمام ماهی ها دیده می شود در معاملات hub دستگیر شده است در نقاط مختلف از اعماق دریا نه در Padma-Meghna خور.

"به سختی وجود دارد هر ماهی صبور در سمت چپ رودخانه از Padma و Meghna گفت:" شب برات دبیر چندپور Matsya Banik Samity یک انجمن از ماهی های معامله گران است.

او نگه می دارد امید که بیشتر ماهی صبور خواهد بود در خور به زودی دوباره.

ماهی صبور ماهیگیری در دریا را از سر گرفت پس از 65 روز ممنوعیت اما به سختی هر ماهی گرفتار شده در تورهای ماهیگیران محلی.

افزایش siltation در رودخانه ها کاهش می یابد عملکرد هیلسا گفت: Abdul Gafur ماهی گر. برخی از Hilsas گرفتار می شوند زمانی که رودخانه ها بهتر جریان آب در پایان فصل, او گفت:.

"ماهی صبور است که در رودخانه ها در چندپور در طول زمستان اما کسانی هستند که بسیار کوچک آنهایی که به نام Jatka" گفت: Gafur Jamadar.

Hilsas از سواحل و رودخانه ها باید یک تفاوت بزرگ در قیمت ها. یک ماهی صبور از دریا با وزن یک کیلوگرم به فروش می رسد Tk 700-800 به ازای هر کیلوگرم در حالی که یکی از چندپور رودخانه به فروش می رسد Tk 1000 به Tk 1,100 به ازای هر کیلوگرم در طول فصل.

قبل از عید یک maund (37.32 کیلوگرم) ماهی صبور با هر ماهی به وزن 700 گرم فروخته شد Tk 25,000 در حالی که همان مقدار از چندپور رودخانه ها فروخته شد Tk 38,000.

بسیاری از مشتریان از سراسر کشور با مراجعه به بازار برای خرید 'چندپور ماهی صبور' در قیمت پایین تر در حال بازگشت به خانه دست خالی -- نژند.

"کسانی که Hilsas با وزن یک کیلوگرم است که من استفاده می شود به خرید Tk 800-900 در حال حاضر به فروش می رسد Tk 1,000-1,200" گفت: Emdadul حسن یک ساکن محلی.

"آن گران است اما ماهی صبور از رودخانه Padma طعم بسیار بهتر از کسانی که از دریا. اما من موفق به گرفتن برخی از" گفت: مصطفی امیر که در سفر تمام راه را به چندپور از داکا.

این Harina اسکله دیگر مشغول محل برای ماهی واقع شده است 6km دور از مرکزی چندپور که در آن ماهیگیران محلی خود را به فروش گرفتن.

در سال گذشته آنها دیده می شود در آینده با trawlers پر از Hilsas. در این سال صحنه های ملال انگیز: خود را خالی trawlers دیده می شود رشته در اسکله.

حسین علی آمد از رودخانه با تنها شش متوسط Hilsas چند روز قبل از روز عید است.

"آنها گرفتن بسیاری از ماهی ها در دریا در حالی که ما هیچ در رودخانه ها. ماهیگیران در حال از دست دادن نان و رفتن را از طریق مشکل شدید" گفت: Hossain یک ماهیگیر نا امید رو گرفتن.

"با توجه به قوی زمان همه ماهی برو پایین دست و در نتیجه بیشتر ماهی گرفتار در Barishal و بهلا. ما می خواهیم یک مقدار بزرگتر هنگامی که زمان حل و فصل است و جریان آب عادی می شود," او گفت:.

کوچک کامیون ها لود شده با ماهی صبور از Hatiya, Swandip, Charfashon و دیگر مناطق ساحلی یافت شد در اسکله.

"هیچ کس گوش به ما گرفتاری. من تا به حال مجموعه یک تور ماهیگیری در رودخانه بود اما پاره به عنوان یک کشتی میره بیش از آن. در حال حاضر من حتی نمی تواند متوجه هزینه خالص من و قایق با فروش این مقدار ماهی" گفت: خلیل میا دیگر ماهیگیر.

دلیل کم گرفتن

Anisur رحمان علمی افسر در چندپور Matsya Gobeshona Kendra توضیح داد: به دلیل کمبود ماهی صبور در چندپور.

مستغرق shoals در Padma و Meghna رودخانه آن را دشوار برای Hilsha ماهی به غالب آنها به عنوان کاهش navigability, او گفت:.

"همچنین آلودگی Buriganga و Shitalakkhya رودخانه می رسد Padma و Meghna باعث کمبود مواد غذایی برای ماهی. این امر موجب کاهش نه تنها هیلسا بلکه دیگر ماهی" Anisur گفت.

مردم اشتباه دوره از آوریل تا ژوئیه به عنوان فصل برای ماهی صبور به عنوان آن باران بیشتر در زمان, اما در ماه های سپتامبر و اکتبر را تشکیل می دهند هیلسا فصل, او گفت:.

Anisur انتظار افزایش در هیلسا گرفتن در رودخانه ها در فصل آینده. اما مقدار باقی خواهد ماند کمتر است.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب