چین اعلام جدید تلافی جویانه در برابر رسانه های خبری

دولت چین متوقف کوتاه, اما, از اعلام اخراج از روزنامه نگاران در هر یک از چهار آمریکایی سازمان: آسوشیتد پرس, CBS

توسط HONARMANDKHABAR در 12 تیر 1399

دولت چین متوقف کوتاه, اما, از اعلام اخراج از روزنامه نگاران در هر یک از چهار آمریکایی سازمان: آسوشیتد پرس, CBS News, رادیو عمومی ملی و یونایتد پرس بین المللی است.

این اقدام آخرین در یک سری از tit-for-tat درگیری بیش از درمان از روزنامه نگاران بخشی از یک تشدید رقابت بین این دو قدرت.

در ماه مارس چین مورد نیاز پنج دیگر رسانه ها, سازمان ها به ارائه اطلاعات در مورد عملیات خود را. آن را نیز اخراج تقریبا همه روزنامه نگاران آمریکایی کار برای سه نفر از آنها: نیویورک تایمز وال استریت ژورنال و واشنگتن پست.

اخراج به دنبال یک تصمیم مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در ماه فوریه به تعیین چین پنج برجسته دولتی, اخبار سازمان های خارجی به عنوان کارمندان دولت موضوع را به قوانین مشابه به کسانی که اعمال می شود به ماموریت های دیپلماتیک. دولت در ماه مارس نیز کاهش می یابد تعداد, چینی, وزارت امور خارجه-رسانه های کارکنان مجاز به کار در ایالات متحده از 160 تا 100.

سپس در ماه ژوئن دولت ذکر شده چهار اضافی چینی, اخبار سازمان های خارجی به عنوان ماموریت.

چهارشنبه حرکت در آمد که در چین شروع به اجرای یک جدید امنیت ملی قانون در هنگ کنگ است که محدودیت های آزادی بیان در semiautonomous خاک بالا بردن شک و تردید در مورد خبرنگاران توانایی پوشش موثر چین از هر نقطه در کشور است.

ژائو Lijian سخنگوی وزارت امور خارجه به نام جمعه درخواست برای اطلاعات "لازم اقدام متقابل" در برابر ماه گذشته ما اقدام که او گفت: تشکیل "بی دلیل سرکوب" از رسانه های خبری در ایالات متحده است.

نمایندگان برای ارتباط مطبوعات و رادیو عمومی ملی گفت: آنها بررسی مقامات چینی' درخواست. CBS اخبار و ایالات مطبوعات بین المللی را بلافاصله پاسخ هنگامی که با نزدیک شدن برای نظر.

ما و دیگر خبرنگاران خارجی در چین می گویند که در محیط کار وجود دارد بدتر شده بطور قابل توجهی در سال های اخیر است. پلیس را مورد آزار و اذیت روزنامه نگاران و مصاحبه با افراد و برخی از خبرنگاران دریافت کرده اند محدود اجازه کار به عنوان مجازات برای پوشش است که در انتقاد از دولت.

اما آخرین چرخه از تنش بین واشنگتن و پکن آغاز شده و به صورت جدی که وزارت امور خارجه در ماه فوریه گفت که آن را شروع درمان پنج چینی تحت کنترل دولت, اخبار رسانه های خارجی به عنوان ماموریت.

یک روز پس از این بخش اعلام برنامه های خود را به reclassify چینی وزارت امور خارجه-رسانه های کارکنان مشغول به کار در ایالات متحده به عنوان خارجی کارکنان دولت چین گفت که اخراج سه وال استریت ژورنال خبرنگاران.

چین گفت که این حرکت بود در اقدامی تلافی جویانه برای یک تیتر در نظر مقاله که اخراج خبرنگاران درگیر شدند ، تیتر "چین واقعی بیمار مرد آسیا" با استفاده از یک اصطلاح freighted با انجمن ها به چین را ضعف در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20.

c.2020 شرکت نیویورک تایمزtinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب