چین دارای سه جانبه با پاکستان و افغانستان

تریبون سرویس خبریدهلی نو جولای 7 یک روز پس از هند شرکت در یک نشست منطقه ای کشور در ترویج صلح در افغانستان و پا

توسط HONARMANDKHABAR در 17 تیر 1399

تریبون سرویس خبری
دهلی نو جولای 7

یک روز پس از هند شرکت در یک نشست منطقه ای کشور در ترویج صلح در افغانستان و پاکستان برگزار شد وزیر امور خارجه-سطح سه جانبه با افغانستان و چین است.

هند شرکت کرده بود از طریق ویدئو کنفرانس در یک کنفرانس که تا به حال حدود 20 کشورهای منطقه تعمق در ترویج وحدت و ثبات در افغانستان است. ارائه سخنرانی رئیس جمهور اشرف غنی به طور خاص نارندرا نخست وزیر برای ارائه Covid مربوط به کمک به افغانستان برای آغاز سارک رهبران جلسه برای هماهنگی تلاش ها در منطقه است.

یک روز بعد سوم افغانستان-پاکستان-چین سه جانبه دیدم چینی معاون وزیر امور خارجه لو Zhaohui (سابق چینی ایران به هند) در افغانستان با معاون وزیر امور خارجه میرویس ناب و پاکستان وزیر امور خارجه سهیل محمود بحث در عمق بیشتر آشکار روند صلح از جمله مسائل مربوط به آزادی زندانیان و بازگشت پناهندگان.

هر دو کشور چین و پاکستان قدردانی از تلاش های دولت غنی و "احزاب مربوطه" (طالبان) در تسریع تبادل زندانیان به هموار کردن راه برای شروع از داخل افغانستان مذاکرات است. آنها همچنین توافق کردند که بازگشت پناهندگان افغان باید بخشی از روند صلح و آشتی. هند عملا هیچ نقش در هر دو این مسائل است.

سه جانبه بیانیه مشترک تیز پشتیبانی شده از سوی سازمان بهداشت جهانی "نقش برجسته" در هماهنگی جهانی COVID-19 پاسخ. چین به نوبه خود وعده داده است: نقش سپاه در اجرای افغانستان-پاکستان برنامه عمل برای صلح و همبستگی (APAPPS).

به طور قابل توجهی از سه طرف توافق برای ادامه, برای تقویت مبارزه با تروریسم و همکاری های امنیتی. آنها همچنین حل برای مبارزه با "جنبش اسلامی ترکستان شرقی" و دیگر نیروهای تروریستی و شبکه های نما تهدید به امنیت مشترک از سه کشور جهان است.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن