بسته شدن بیشتر سفارتخانه های چینی 'ممکن است' می گوید: مغلوب ساختن پیشی جستن به عنوان ما تعطیل کنسولگری در هوستون

واشنگتن جولای 23 آمریکا حکومت می کند نه از احتمال بسته شدن بیشتر چینی ماموریت های دیپلماتیک در این کشور رئیس ج

توسط HONARMANDKHABAR در 2 مرداد 1399

واشنگتن جولای 23

آمریکا حکومت می کند نه از احتمال بسته شدن بیشتر چینی ماموریت های دیپلماتیک در این کشور رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است گفت: چند ساعت پس از واشنگتن دستور بستن پکن کنسولگری در هوستون به "محافظت از آمریکایی مالکیت معنوی و اطلاعات خصوصی".

این حرکت آمریکا آمد در میان تعداد فزاینده ای از اختلافات بین دو کشور بیش از پکن به طور فزاینده ای به اقدامات تهاجمی که به رهبری واشنگتن به اقدامات قوی از جمله بسته شدن کنسولگری در هوستون با توجه به ارشد تهمت مقامات دولت.

کنسولگری در هوستون, تگزاس, یکی از پنج چینی ماموریت های دیپلماتیک در آمریکا و نه شمارش سفارت در واشنگتن, DC.

این حرکت آمریکا پس از وزارت دادگستری گفت: هکرها همکاری با دولت چین هدف شرکت توسعه واکسن برای coronavirus و سرقت صدها میلیون دلار از مالکیت معنوی و اسرار تجاری از شرکت های سراسر جهان است.

"تا آنجا که بسته شدن سفارتخانه های اضافی آن را همیشه ممکن است" مغلوب ساختن پیشی جستن به خبرنگاران گفت: روز چهارشنبه در یک نشست خبری روزانه در کاخ سفید وقتی پرسید که آیا او این است که به دنبال بسته شدن بیشتر چینی ماموریت های دیپلماتیک در ایالات متحده است.

وزارت امور خارجه ایالات متحده در بیانیه ای کوتاه در روز چهارشنبه گفته است: "به کارگردانی بسته شدن جمهوری خلق چین (PRC) سرکنسولگری هوستون به منظور محافظت از آمریکایی مالکیت معنوی و آمریکایی اطلاعات خصوصی".

سخنگوی وزارت خارجه مورگان Ortagus گفت: ما نمی خواهد تحمل PRC را نقض حاکمیت آن و ارعاب از مردم آن را فقط به عنوان آن را قابل تحمل نیست PRC ناعادلانه تجارت, شیوه های سرقت از مشاغل در آمریکا و دیگر فاحش رفتار.

او گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن "اصرار بر انصاف و عمل متقابل در ایالات متحده-روابط چین".

در طول کنفرانس مطبوعاتی مغلوب ساختن پیشی جستن با اشاره به گزارش های خبری از آتش سوزی در کنسولگری در هوستون ظاهرا به علت سوزاندن اسناد در حیاط خود را.

"شما ببینید چه خبر است. ما فکر بود که آتش وجود دارد در این که ما نزدیک است. و همه گفتند: آتش سوزی وجود دارد. آتش سوزی وجود دارد.' و من حدس می زنم آنها سوزاندن اسناد و مدارک و یا سوزاندن مقالات و من تعجب می کنم آنچه که همه در مورد" او گفت:.

در ضمن شهادت در برابر کمیته روابط خارجی سنا روز چهارشنبه معاون وزیر امور خارجه, Stephen Biegun به یک چارچوب برای تصمیم گیری به هوستون کنسولگری.

"پیدا کنیم و آمریکا و چین رابطه امروز وزن توسط تعداد فزاینده ای از اختلافات تجاری از جمله جاسوسی و سرقت مالکیت معنوی از شرکت های آمریکایی; نابرابر درمان ما دیپلمات ها و کسب و کار و سازمان های غیر دولتی و روزنامه نگاران توسط مقامات چینی; و سوء استفاده از ما آزادی علمی و استقبال از استقرار نسبت به دانشجویان بین المللی به سرقت فناوری و پژوهش از دانشگاه های ما به منظور پیشبرد PRC نظامی" او گفت:.

"این است که این عوامل که منجر رئیس جمهور مستقیم به تعدادی از اقدامات در پاسخ به جمله دیروز اطلاع رسانی به مردمی است که ما خارج ما رضایت برای PRC به کار کنسولگری خود را در هوستون, تگزاس" Biegun گفت.

این حرکت را تعطیل چینی کنسولگری در هوستون شد و با استقبال بالا قانونگذاران آمریکایی.

سناتور بن Sasse, یک عضو مجلس سنا انتخاب کمیته اطلاعاتی ادعا شده که حزب کمونیست چین را کنسولگری در هوستون است که یک خانه امن برای "Chi-Comm جاسوسان".

"این کاملا حق تماس به آن را تعطیل کند. ما باید به پرتاب و حتی بیشتر از رئیس Xi عوامل خارج از کشور," او گفت:.

کنگره مایکل McCaul یک رهبر جمهوریخواهان در کمیته روابط خارجی مجلس گفت: چینی کنسولگری در هوستون مرکز حزب کمونیست چین را در تحقیقات در حال انجام سرقت در ایالات متحده به ویژه برای سرقت اطلاعات حساس به ایجاد نظامی خود را.

"CCP اخیر با هدف قرار دادن از ما coronavirus واکسن تحقیقاتی تأکید تهدید این کنسولگری است كه فعالیت در هوستون, پزشکی, تحقیقات و فناوری hub خود است. من امیدوار هستم این اقدام برخورد خواهد کرد چشمگیر به CCP این شبکه جاسوسی در آمریکا و ارسال یک پیام واضح و روشن است که خود را گسترده جاسوسی مبارزات دیگر رفتن بدون کنترل" او گفت:.

در مصاحبه با فاکس نیوز, کنگره لیز چنی توصیف آن به عنوان یک گام قوی. "این بسیار مهم است نشانه آن است که ما شاهد گام های مثل این یکی مراحل را مانند رئیس جمهور تحریم ها علیه مردم در دولت چین که مسئول Uighurs و اردوگاه های کار اجباری و همچنین برای آنچه که در هنگ کنگ," او گفت:.

سناتور دموکرات رابرت منندز یک عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنا خواست: "زمانی که چین 'retaliates' به عنوان آنها گفته اند که آنها چه خواهد بود در کنار ما حرکت می کند؟"

در واکنش به شدت به ما حرکت می کند, چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه وانگ Wenbin روز چهارشنبه نامیده می شوند آن را به عنوان یک "بی سابقه ای تشدید" و هشدار داد اقدامات تلافی جویانه.

هر دو ایالات متحده و چین قفل شد در سیاسی و استراتژیک جنگ در ماه های اخیر بر یک میزبان از مسائل از جمله منشاء coronavirus چین تصمیم به پیاده سازی آن در امنیت ملی قانون در هنگ کنگ و تعمیق تجارت اصطکاک.

پکن ظاهرا این است که به دنبال در گزینه های موجود به منظور بسته شدن کنسولگری آمریکا در ووهان و یا در هنگ کنگ که در آن مقامات چینی را متهم کرده بود که آمریکا از حمایت ضد چین و تایوان.

جدا از سفارت چین در واشنگتن و پکن دارای یک دفتر در سازمان ملل و کنسولگری در نیویورک و لس آنجلس و سان فرانسیسکو و شیکاگو است. PTItinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب