هجوم پکن هزار نفر در هنگ کنگ برگزار تیان آن من شب زنده داری

"ما باید مسئولیت را به یاد داشته باشید و غمگین گفت:" کلارا Tam, 51, که در یک شب زنده داری برای قربانیان نظامی

توسط HONARMANDKHABAR در 15 خرداد 1399

"ما باید مسئولیت را به یاد داشته باشید و غمگین گفت:" کلارا Tam, 51, که در یک شب زنده داری برای قربانیان نظامی چینی را وحشیانه سرکوب معترضان طرفدار دموکراسی در 4 ژوئن 1989. "ما باید اجازه بازماندگان می دانیم که ما را فراموش کرده اند که فرزندان و عزیزان آنها از دست داده بود."

به نمایش عمومی از خشم و غم و اندوه زمان در معنای بیشتر در این سال در میان یک فشار چین به اعمال گسترده اقدامات امنیتی جدید است که هدف مستقیم در semiautonomous خاک را antigovernment تظاهرات. در چه منتقدان را به عنوان دولت در آخرین تلاش برای جلوگیری از مخالفت هنگ کنگ در روز پنج شنبه به تصویب یک قانون آن را جرم به مسخره چین سرود ملی.

حزب کمونیست چین به دنبال محدود کردن هنگ کنگ دموکراسی پس از یک سال تظاهرات که گاهی اوقات خشونت تبدیل شد. ناآرامی ها فوران کرده است به عنوان رئیس جمهوری چین چین قدرتمند ترین رهبر در دهه اتحاد نظارت گسترده سرکوب مخالفان در سرزمین اصلی با مقامات استقرار سانسور و حبس به سکوت منتقدان. بسیاری از ساکنان هنگ کنگ می ترسند که قلمرو خود را گرامی آزادی های مدنی در حزب موهای متقابل.

در یک استراحت با سنت مقامات در هنگ کنگ با استناد به نگرانی در مورد coronavirus اعمال ممنوعیت تیان آن من شب زنده داری در ویکتوریا پارک یک رویداد سالانه است که اغلب به ارمغان می آورد با هم یک دریای شمع روشن چهره در برابر پس زمینه از این شهر ساختمان های متراکم. مقامات خواست ساکنان به رعایت اجتماعی فاصله گرفتن از قوانین است که منع تجمعات عمومی از بیش از هشت نفر است.

هنوز فعالان در زمینه به پارک ها و ایستگاه های مترو در پنج شنبه رو خاموش در برابر پلیس به عنوان آنها افتخار قربانیان سرکوب در چند منطقه در سراسر این سرزمین است. برخی در خانه مانده شمع روشنایی و دعا برای آزادی است. دیگران ابراز تظاهرات در قوه مقننه محکوم چین به عنوان یک "مرگبار دولت است."

در ویکتوریا پارک هزاران نفر از مردم پریدند بیش از نرده ها و موانع برای شرکت در یک آزادانه برگزار یادبود. بسیاری از مردم نشسته بر روی زمین, برگزاری شمع روشن. برخی از آهنگ بازی استفاده می شد که در طول سال 1989 جنبش دموکراسی در چین است. عمومی اطلاعیه ها در مورد اجتماعی فاصله گرفتن قوانین بازی بیش از بلندگو.

"آنچه ما در حال مبارزه برای همان است: آزادی و دموکراسی است. و آنها را در مواجهه با خطر مرگ" گفت: مریم Li, a 23 ساله دانشجوی دانشگاه که نشسته و با دوستان خود در پارک. "آمدن به اینجا و امروز ما تنها ممکن است خطر بازداشت. آنچه آنها تجربه باعث می شود من احساس بسیار حزن انگیز."

مقامات' ممنوعیت تجمعات بود یک ضربه به هنگ کنگ معترضان که برای چندین دهه مقاومت دولت چین را به تلاش برای پاک کردن این قتل عام از تاریخ است. در سرزمین اصلی چین مقامات ممنوعیت ترین بحث های این حزب که در آن دولت تبدیل آن سربازان و تانک ها در جمعیت معترضان به کشتار صدها اگر نه هزاران نفر از مردم. در حال حاضر مقامات به طور معمول آزار و اذیت بستگان کشته شدگان و جلوگیری از هر گونه رسمی یادبود.

هنگ کنگ میزبانی تنها در مقیاس بزرگ بزرگداشت تیان آن من سرکوب چینی خاک. هر ژوئن 4, سخت ظاهر فوتبال زمینه های ویکتوریا پارک را در خدمت نه تنها به عنوان یک محل برای memorialise مرده بلکه به عنوان یک تاریخچه درس برای جوانان و canvasing سایت به صورت محلی طرفدار دموکراسی شدند.

Defying a ban, people gathered in Hong Kong's Victoria Park on Thursday, Jun 4, 2020, to observe the annual vigil for victims of the Tiananmen killings. The New York Times

هجوم ممنوعیت مردم جمع آوری شده در هنگ کنگ ویکتوریا پارک در چهار شنبه, ژوئن 4, سال 2020 به رعایت سالانه افروزی برای قربانیان کشتار تیان آن من. نیویورک تایمز

سالانه افروزی نیز عمل به عنوان یک ارزیابی از این که آیا هنگ کنگ می تواند به حفظ آزادی های سیاسی تبدیل شده اند که بخشی از هویت خود را تضمین شده تحت یک سیاست شناخته شده به عنوان "یک کشور دو سیستم" که در محل قرار داده شد زمانی که انگلستان بازگشت و در این شهر به حکومت در سال 1997.

"این یک نوع نماد از اینکه تحت حزب کمونیست قاعده" یک کشور و دو سیستم کار می کنند که آیا ما می توانیم این محکومیت کشتار به طور مداوم به جلو انجام شده پس از "97" گفت: Lee Cheuk-یان یک سازمانده سالانه شب زنده داری.

فعالان نگران هستند که رو به رشد چین در سرکوب هنگ کنگ می تواند طلسم پایان چنین باشد.

"با چین تحمیل قوانین خود را در حال حاضر زمان برای صحبت کردن گفت:" مارکوس لئونگ 40-year-old مهندس نرم افزار. "سال بعد من نمی دانم اگر من می توانید به اینجا می آیند."

مقامات چینی ممکن است به طور فزاینده ای هدف را در تیان آن من یادبود در هنگ کنگ دیدن آنها را به عنوان یک سیاسی خجالت و "هیزم زیر دیگ" برای جنبش دموکراسی خواهی گفت وو Qiang یک تحلیلگر سیاسی در پکن است که در انتقاد از دولت.

وو گفت: vigils یک یادآوری است که این اقتدار ناشی از قدرت نظامی و نه حمایت مردمی.

"آن را به طور کامل در معرض طبیعت, حزب کمونیست چین," او گفت:. "آن حفظ قدرت در چنین ضد انسانی و سمی راه است."

در روز پنج شنبه در یک حرکت است که سیاستمداران مخالف گفت: می خواهم مانع آزادی بیان هنگ کنگ مقننه است که توسط pro-پکن نمایندگان مجلس با تصویب یک قانون است که criminalise بی احترامی به صورت ملی چین سرود و آن را به مجازات تا سه سال در زندان است.

اندازه گیری درو گسترده خشم با دموکراسی قانونگذاران اخلال بحث بر سر قانون پنج شنبه با پرتاب بمب بدبو مقننه مجلسی. در اشاره به تیان آن من, سالگرد بسیاری نیز فریاد زد: "مرگبار رژیم بدبو برای 10000 سال است."

"آنچه که ما امروز به یاد جهان است که ما هرگز نباید ببخش حزب کمونیست چین برای کشتن مردم خود 31 سال پیش" ادی چو یکی از قانونگذاران مخالف دولت که در اعتراض به این قانون به خبرنگاران گفت: بعد از آن.

در پکن وجود دارد عملا هیچ اشاره ای به سالگرد قتل عام در همراهی با حزب عمل. وزارت امور خارجه را رد کرد وزیر امور خارجه مایک Pompeo انتقاد از دولت را اداره تیان آن من اعتراض کرد و گفت که مقامات چینی را پشتیبانی گسترده ای. Pompeo این هفته در دیدار با شرکت کنندگان در تظاهرات و انتقاد از این تصمیم به ممنوعیت افروزی در هنگ کنگ است.

ژائو Lijian سخنگوی این وزارت در پکن با اشاره به کشتار مورب به عنوان "بحران سیاسی رخ داده است که در اواخر 1980s" در اخبار به طور منظم جلسه. وی با تمجید چین دستاوردهای پس از حزب در زمان قدرت بیش از 70 سال پیش و گفت که مسیر انتخاب شده توسط رهبران چینی شد "صمیمانه از پشتیبانی توده های وسیع مردم است."

چین تحت گسترده انتقاد از ایالات متحده و سایر کشورها برای حرکت به سرکوب مخالفان در هنگ کنگ با قوانین امنیتی جدید. بریتانیا در این هفته وعده داده شده به اجازه می دهد نزدیک به 3 میلیون نفر از هنگ کنگ به زندگی و کار در کشور اگر رهبران چین در حرکت رو به جلو با قوانین برافروختن تنش با پکن است.

در اجرا تا به تیان آن من, سالگرد, دولتی, اخبار رسانه های منتشر تفسیر توصیف آنچه آنها به نام نیاز برای نظارت سختگیرانه تر از هنگ کنگ و نقد و ایالات متحده آمریکا برای تهدید به تنبیه کردن چین برای اعمال قوانین امنیتی جدید.

"هنگ کنگ بخشی از کشور چین و مردم چین هرگز خواهد داد تا حاکمیت خود را بیش از هنگ کنگ گفت:" سرمقاله روز شنبه در جهانی بار دولت اجرا روزنامه. "وجود دارد هیچ جایی برای بحث در این زمینه است."

جدید قوانین امنیتی که پکن ممکن است پیش نویس سپتامبر را زنده کرد نگرانی در مورد فرسایش گسترده تر از آزادی های مدنی در هنگ کنگ که به مدت طولانی لذت می برد حقوق و موسسات مجاز در سرزمین اصلی چین مانند یک اینترنت بدون محدودیت و مستقل از دادگاه. قوانین تماس به سوال آینده از سازمان ها و حوادث است که چالش های این قانون است.

ممنوعیت افروزی اضافه شده به drumbeat از نگرانی هایی است که پکن خواستار امنیت و ثبات را بیشتر تضعیف دلار هنگ کنگ آزادی. در حالی که پلیس هنگ کنگ ذکر شده اجتماعی-فاصله مقررات منع افروزی فعالان گفت: آنها معتقد بودند که انگیزه های سیاسی بودند که در پشت این تصمیم است.

به عنوان جمعیت جمع شده بودند برای شرکت در vigils در سراسر شهر دوشنبه پلیس به نظر می رسید تا حد زیادی به عمل با محدودیت ایستاده ساعت خارج از ایستگاه های مترو و پارک های شهر.

به عنوان جمعیت واصل شده از ویکتوریا پارک برخی از مردم را به ترک شمع در بالای دروازه در نزدیکی زمین فوتبال. دیگران آنها را مورد استفاده برای روشن کردن پوستر تحمل شعار اعتراض.

"استفاده از شمع به آتش مقاومت" یک پوستر گفت. "به نوبه خود یاد به عمل است."

© 2020 نیویورک تایمز اخبار سرویسtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن