تبعید روزنامه نگار پاکستانی در بر داشت مرده در سوئد

یک سخنگوی دادستانی گفت: کالبد شکافی نیست نقطه به شدت به بازی ناپاک در مرگ روزنامه نگار, Sajid Hussain, 39, اما

توسط HONARMANDKHABAR در 14 اردیبهشت 1399

یک سخنگوی دادستانی گفت: کالبد شکافی نیست نقطه به شدت به بازی ناپاک در مرگ روزنامه نگار, Sajid Hussain, 39, اما روزنامه نگاری گروه ابراز تردید و نگرانی است.

گزارشگران بدون مرز پیشنهاد در بیانیه ای که حسین از مرگ می تواند به دنبال یک آدم ربایی "در دستور پاکستان سازمان اطلاعات." طالبان و داعش نیز در عمل حسین استان در پاکستان به عنوان گروه های جنایی.

پاکستان شده است خطرناک کشور برای روزنامه نگاران است که به طور منظم صورت تهدید و ارعاب و حملات از یک آرایه وسیعی از نیروهای اعم از کشور های قدرتمند سازمان های اطلاعاتی به گروه های شبه نظامی. کمیته حمایت از روزنامه نگاران و مستند به بیش از 60 مواردی است که در آن روزنامه نگاران پاکستانی کشته شده اند در ارتباط مستقیم به کار خود بیش از سه دهه گذشته.

حسین بود و پناهندگی در سوئد در سال 2019 پس از ترک پاکستان هفت سال پیش در حالی که در مواجهه با تهدیدات بیش انتقادی خود را گزارش. از تبعید او به عنوان سردبیر از بلوچستان بار آنلاین, سایت خبری که وقایع سازمان یافته جرم قاچاق مواد مخدر و decadeslong شورش در بلوچستان.

"اگر شما نگاه کنید در صفحه اصلی شما می توانید ببینید که آنها نه بزرگ طرفداران دولت مرکزی در پاکستان گفت:" اریک Halkjaer رئیس سوئدی فصل از گزارشگران بدون مرز.

بزرگترین کشور, چهار استان در منطقه بلوچستان است که مشخصه های ناهموار کوهستانی و تا حد زیادی خالی از سکنه زمین پر شده با مخازن گاز طبیعی و مواد معدنی است. وی اظهار طولانی خواستار سهم بیشتری از ثروت تولید شده از این استان برای دهه طلبان گرفته تا مقاومت مسلحانه.

پلیس در سوئد گفت: آنها دریافتند حسین بدن در یک رودخانه در نزدیکی اوپسالا یک شهرستان در 35 مایلی شمال استکهلم. حسین که بود و همچنین مطالعه و تحقیق در سوئد ناپدید شد و حدود دو ماه پیش در حالی که در روند حرکت از Stockholm به اوپسالا.

"او مهربان و نوشت گسترده در درد و رنج مردم بلوچ. کار او اغلب او را به مشکل به عنوان مقامات خود را دوست ندارد گزارش بلوچستان ممنوع داستان دلیل او مجبور به ترک زندگی می کنند و در تبعید" بلوچستان تایمز گزارش داد در وب سایت خود را.

این شورشیان بلوچ کاهش پیدا کرده است و در سال های اخیر اما خشم نسبت به سازمان های اطلاعاتی همچنان بالا است. مقامات پاکستانی را رد اتهامات نقض حقوق بشر متهم هند از دامن زدن به شورش. شورشیان خود شده اند متهم به نقض حقوق بشر علیه مردم از دیگر اقوام ساکن در این استان است.

پاکستان مطبوعات بنیاد یک گروه مستقل نقاشی یک تصویر ترسناک از آزادی مطبوعات و روزنامه نگار ایمنی در یک گزارش منتشر شده در روز شنبه.

"یک محیط که در آن روزنامه نگاران هستند که هدف دولت و دیگر مقامات تمسخر و اغلب در معرض تهدید کار خود را — هر دو شفاهی و جسمی — ایجاد یک تصویر تلخ برای آزادی مطبوعات و امنیت روزنامه نگاران در پاکستان" گروه گفت.

دفتر دادستان در سوئد گفت که تحقیقات خود را ادامه خواهد داد و بیشتر نتایج کالبد شکافی شد انتظار می رود.

©2020 شرکت نیویورک تایمزtinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب