فرمانداران' عطریست با مجادلات

راجستان فرماندار Kalraj Mishra دو بار بازگشت Ashok Gehlot پیشنهاد دولت برای تشکیل یک مجمع ویژه جلسه.حاکم کنگره

توسط HONARMANDKHABAR در 7 مرداد 1399
راجستان فرماندار Kalraj Mishra دو بار بازگشت Ashok Gehlot پیشنهاد دولت برای تشکیل یک مجمع ویژه جلسه.

حاکم کنگره در راجستان است و تلاش برای مهار این بحران باعث یک شورش به رهبری Sachin خلبان. اگر چه خلبان اخراج شد به عنوان معاون سانتی متر و کنگره راجستان واحد رئیس این بحران باعث شده او به نظر می رسد به دور از منطقی پایان. حزب کنگره خواسته است تا دفتر فرمانداری احضار ویژه جلسه مجلس به کیش و مات خلبان و 18 دیگر مخالف MLAs. اما تاخیر در فرمانداری بخش تنها irked کنگره با رهبران آن را متهم فرماندار از تحت فشار بودن از BJP.

این اتهام در برابر دفتر والی است در حال حاضر. می شود آن را کنگره و یا بی جی پی کدام حزب تشکیل دولت در این مرکز شده اند متهم به سوء استفاده از دفتر والی در ایالت حکومت با احزاب مخالف برای اهداف سیاسی. این بار دوباره حاکم کنگره در راجستان را متهم به مودی دولت به سوء استفاده از دفتر والی.

اخبار مرتبط

این اولین بار نیست که فرماندار خواستگارى کرده است اختلاف است. شده اند وجود دارد در گذشته سوابق زمانی که فرمانداران نیز به استقبال جدال با دعوت از بزرگترین حزب برای تشکیل دولت است. نگاهی به گذشته و حوادث:

1984

آندرا پرادش

در اوت-سپتامبر 1984, Andhra Pradesh فرماندار Ram لعل نصب شده بود وزیر Nadendla Bhaskara رائو به عنوان وزیر زمانی که وقت سانتی متر NT راما رائو رفته بود به خارجی برای یک عمل جراحی قلب.

هند

در همان سال هند فرماندار هومی Taleyarkhan تا به حال رد نار بهادر Bhandari وزارت.
این حوادث قرار گرفته بود در طول کنگره رژیم به رهبری ایندیرا گاندی.

1988

کارناتاکا

در سال 1988 پس از آن کارناتاکا فرماندار P Venkatasubbaiah اخراج کرده SR Bommai دولت است. این حرکت تا به حال باعث یک نبرد قانونی. این موضوع حل و فصل شد و در سال 1994 با یک نقطه عطفی Bommai حکم توسط دیوان عالی کشور است.
در سال 1988 دولت کنگره را در مرکز به رهبری بود توسط راجیو گاندی است.
Bommai دولت در حال سقوط به یک بحران پس از یک شورش توسط MLA KR Molakery. Molakery مدعی حمایت از 18 MLAs. اگر چه Bommai ادعا کرد برای لذت بردن از یک اکثریت او داده نشده بود یک فرصت به آن را اثبات کند.

فرماندار Venkatasubbaiah توصیه می شود اعمال جمهور حکومت بود که پذیرفته شده توسط راجیو گاندی دولت است.
1996
گجرات

در سال 1996 گجرات فرماندار KP سینگ توصیه کرده بود رئیس جمهور قانون است. که در آن زمان بی جی پی در قدرت بود و در مرکز آن جبهه متحد دولت به ریاست HD Deve Gowda.

بحران برای Suresh مهتا دولت آغاز شد و پس از شورش های Shankarsinh مبلمان پایدار و 40 عجیب و غریب MLAs. مهتا دولت اما جان سالم به او اثبات خود را اکثریت. این جلسه تا به حال شاهد یک برخورد خونین بین MLAs زیر که فرماندار ذکر کرده یک تفکیک اساسی ماشین آلات و توصیه می شود رئیس جمهور قانون است.
1988
اوتار پرادش

در میان Lok سبها انتخابات در سال 1998 دولت بی جی پی به رهبری Kalyan سینگ wobbled پس از 22 عضو Loktantrik کنگره به رهبری Jagadambika رفیق انصراف پشتیبانی می کند. فرماندار Romesh Bhandari رد Kalyan سینگ دولت و دعوت Pal برای تشکیل دولت و اداره او سوگند و محرمانه رئیس دفتر وزیر.

Kalyan سینگ مبارزه در یک نبرد قانونی و دادگاه ابقاء و دستور داد او را یک طبقه تست. سینگ هموار موفق به کسب اعتماد رای دادن.

2005
بیهار

سال 2005 مجمع انتخابات در بیهار تحویل hing حکم. هیچ حزب و یا داد شد در یک موقعیت برای تشکیل دولت و رئیس جمهور حکومت تحمیل شد.

NDA متشکل از JD(U) و BJP مدعی حمایت از 115 MLAs دو ماه بعد آن را به عنوان تا به حال موفق به حمایت از برخی LJP MLAs و مستقل. سپس فرماندار بوتا Singh, اما, انحلال مجلس به عنوان او می ترسید آن می تواند منجر به اسب-تجارت.

اتحادیه کابینه ملاقات در نیمه شب و فکس فرماندار گزارش به رئیس جمهور عبدل کلام بود که در مسکو. کلام تایید توصیه مرکزی حکومت در دو ساعت و مجلس منحل شد.

این موضوع رسیده دیوان عالی کشور است. دادگاه بالا پایین آمد به شدت در بوتا سینگ که بعد استعفا داد. دادگاه عالی گفت که انحلال مجلس بر خلاف قانون اساسی بود. همچنین گفت که بوتا سینگ بود گمراه مرکز. علاوه بر این دادگاه با اشاره به این که اتحادیه شورای وزیران باید متقابل بررسی می شود قبل از پذیرش فرماندار توصیه.

Jharkhand

در همان سال مجمع انتخابات در Jharkhand نمی دهد اکثریت روشن برای هر قسمت. اما NDA ادعا کرد که این اعداد به شکل دولت اما Jharkhand فرماندار سید Sibtey رازی رد NDA ادعا و نصب Jharkhand Mukti مورچا را Shibu سورن به عنوان وزیر.
سورن مجبور به استعفا بدون مواجهه با یک رای اعتماد پس از نه روز و BJP را Arjun Munda شد سوگند به عنوان رئیس بعدی وزیر.

هر دو این حوادث صورت گرفت در طول کنگره رژیم به رهبری مانموهان سینگ در مرکز.

2016

Uttarakhand

کنگره دولت به ریاست Harish Rawat حال سقوط به بحران در Uttarakhand در مارس 2016 پس از نه MLAs پیوست BJP. بی جی پی و سپس بنا به ادعای تشکیل دولت و سپس فرماندار KK پل خواسته وزیر برای اثبات اکثریت مارس 28. اما یک روز قبل از رای اعتماد سخنران رد صلاحیت نه کنگره شورشیان.
NDA دولت در مرکز تحمیل رئیس جمهور قانون در دولت, توصیه فرماندار. سخت Rawat دولت داده نشده بود یک فرصت برای اثبات اکثریت.

کنگره صورت گرفت این موضوع به دادگاه عالی و دادگاه حکم به نفع Rawat. HC نقض تحمیل رئیس جمهور قانون و خواسته Rawat برای اثبات اکثریت. Rawat ثابت کرد اکثریت در مجلس و دولت او جان سالم به در برد.

2017

گوا

در سال 2017 مجمع انتخابات در گوا نمی دهد اکثریت به هیچ حزب. کنگره در حال ظهور به عنوان بزرگترین حزب با 17 کرسی از 40 عضو خانه. بی جی پی برنده شده بود 13 کرسی است.

فرماندار Mridula سینها, اما, دعوت بی جی پی برای تشکیل دولت است. زعفران حزب جعل کرده یک پست-نظرسنجی اتحاد با برخی از احزاب منطقه ای و مستقل. بی جی پی تشکیل دولت تحت منهر Parrikar رهبری است.

مانیپور

مجمع انتخابات صورت گرفت در مانیپور در همان سال است. کنگره ظهور بزرگترین حزب با 28 کرسی در 60-عضو خانه.

فرماندار Najma Heptullah, اما, دعوت بی جی پی برای اولین بار پس از آن ارائه یک لیست از MLAs حمایت از آن است.

کارناتاکا

در کارناتاکا نیز BJP حال ظهور به عنوان بزرگترین حزب پس از انتخابات مجلس. حزب کاهش یافت و فقط هشت کرسی از علامت نیمه راه در 224-عضو خانه.

کنگره با این حال اعلام کرد در یک پست-نظرسنجی اتحاد با JD(ع) برای به دست آوردن اکثریت در خانه. اما فرماندار Vajubhai Vala دعوت بی جی پی برای تشکیل دولت داد و 15 روز برای اثبات اکثریت است.

کنگره سپس با عجله به دیوان عالی کشور در برابر فرماندار تصمیم گیری است. دادگاه محدود به زمان و خواسته Yeddyurappa برای اثبات اکثریت. BSY اما استعفا داد و قبل از کف آزمون.

زنده قیمت سهام از BSE NSE آمریکا بازار و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب