ایران انتقاد رهگیری هواپیمای مسافربری توسط آمریکا جت به سوریه به عنوان 'غیر قانونی'

وزیر خارجه ایران محمد جواد ظریف (در بالا) در روز جمعه گفت که آنچه اتفاق افتاده یک اقدام "بی قانونی بر بی قانون

توسط HONARMANDKHABAR در 3 مرداد 1399
Iran, United States of America, USA, US-Iran conflict, Iran passenger plane intercepted by US fighter jet, Syria, Washington, Tehran, Beirut, Lebanon, Iranian Airbus A310, Mahan Air, Iran Mahan Air, Mahan Air Flight 1152, Bill Urban, al-Tanf Syria, Mohammad Javad Zarif, Mohammad Eslami, International Civil Aviation Organization, Donald Trump,Iran nuclear deal, Baghdad, Iraqوزیر خارجه ایران محمد جواد ظریف (در بالا) در روز جمعه گفت که آنچه اتفاق افتاده یک اقدام "بی قانونی بر بی قانونی است." (حسن نیت ارائه میدهد: تابناک عکس/فایل)

مقامات ایرانی روز جمعه ناودان رهگیری یک هواپیمای مسافربری ایرانی توسط آمریکا جت جنگنده در آسمان سوریه به عنوان "غیر قانونی" اقدام به تهدید علیه واشنگتن بیش از این حادثه.

ایران گفته بود که یکی از آن هواپیماهای مسافربری, پرواز از تهران به بیروت در روز پنج شنبه بود "آزار" توسط جت های جنگنده اما بعد از فرود با خیال راحت در لبنان است. یک مقام آمریکایی تایید ایالات متحده جت منتقل شده بود توسط ایران هواپیمای اما در یک فاصله امن.

اخبار مرتبط

به گفته تلویزیون دولتی ایران دو جت های جنگنده آمد در فاصله 100 متر (328 فوت) از ایران Airbus A310. خلبان ماهان پرواز هوایی 1152 به سرعت توانستند این هواپیما را به ارتفاع پایین تر برای جلوگیری از برخورد این گزارش گفت:. تیز مانور ناشی از آسیب های جزئی در میان برخی از مسافران است.

اما نیروی دریایی ایالات متحده سروان ، بیل شهری یک فرماندهی مرکزی سخنگوی آسوشیتدپرس گفت که ایالات متحده F-15, جنگنده, جت "انجام یک استاندارد بازرسی چشمی" از ایران "در یک فاصله امن از حدود 1000 متر (3,280 فوت) از هواپیمای."

او گفت: بازرسی به معنای اطمینان از ایمنی آمریکا و نیروهای ائتلاف در al-Tanf در سوریه به عنوان هواپیما پرواز بیش از آن منطقه است. او گفت: زمانی که این هواپیما به عنوان یک هواپیمای مسافربری, "F-15 با خیال راحت باز فاصله از هواپیما."

هواپیما در آن ارتفاع به حفظ فاصله حداقل 600 متر (2000 متر) به اطمینان حاصل شود آنها با یکدیگر برخورد کند هر چند هواپیما سفر که نزدیک روبرو می شوند ویک آشوب.

وزیر خارجه ایران محمد جواد ظریف روز جمعه گفت که آنچه اتفاق افتاده یک اقدام "بی قانونی بر بی قانونی است."

ظریف در توئیتر خود نوشت: "ایالات متحده به طور غیر قانونی اشغال قلمرو دولت دیگر و پس از آن آزار یک برنامه ریزی مدنی هواپیمای—به خطر انداختن گناه مسافر—ظاهرا برای حفاظت از آن نیروهای اشغالگر."

ایران حمل و نقل وزیر محمد اسلامی توصیف این حادثه به عنوان یک "اقدام تروریستی" و گفت: تهران خواهد شکایت به سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری. "ما انتظار داریم که این منجر به محکومیت عمل تروریستی توسط دولت ایالات متحده" اسلامی گفت.

این ICAO گفت: آن را به حال هنوز رتبهدهی نشده است دریافت شکایت از ایران.

رهگیری می آید در میان افزایش تنش ها بین ایران و ایالات متحده پس از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک جانبه خارج از تهران به توافق هسته ای با قدرت های جهانی بیش از دو سال پیش.

در این زمان از سال وجود داشته است حوادث مختلف در سراسر خاورمیانه بین دو کشور از جمله ایالات متحده در حمله هوایی که به کشته شدن یک ژنرال ايراني در بغداد و تهران راه اندازی موشک های بالستیک است که هدف نیروهای آمریکایی در عراق است.

زنده قیمت سهام از BSE NSE آمریکا بازار و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن