زندگی در لبه پاکستان هندوها هنوز هم احساس امن تر در هند

"این احساس به عنوان اگر من تا به حال دوباره متولد شده است," او گفت: نشستن در داخل شلوغ پناهندگان مستعمره در حو

توسط HONARMANDKHABAR در 28 خرداد 1399

"این احساس به عنوان اگر من تا به حال دوباره متولد شده است," او گفت: نشستن در داخل شلوغ پناهندگان مستعمره در حومه دهلی نو که در آن او و صدها نفر از دیگر هندوها که فرار کرد با اکثریت مسلمان پاکستان ساخته شده است یک خانه جدید.

پناهندگی پناهجویان مانند Solanki اصلی ذینفع از یک قانون است که نخست وزیر نارندرا ملی هندو دولت معرفی شده در اواخر سال گذشته تخمگذار از یک مسیر به شهروندی برای مردم از شش اقلیت های مذهبی از افغانستان و بنگلادش و پاکستان که وارد در هند قبل از 2015.

قانون حذف مسلمانان از لیست و تعیین حقوق شهروندی مبتنی بر دین باعث تظاهرات در سراسر هند که منجر به شدید پلیس سرکوب و خشونت مرگبار. منتقدان می گویند این قانون تبعیض علیه مسلمانان و تضعیف هند سکولار قانون اساسی است.

اما برای مسیحیان پاکستان مودی طولانی-برگزار تعهد به ارائه آنها را پناهگاه کشیده شده است بیشتر و بیشتر در سراسر مرز حتی قبل از قانون جدید تصویب رسید.

در 15 ماه از طریق مارس 2019 هند صفحه اصلی وزارت در برخورد با 16,121 برنامه های کاربردی از اتباع پاکستانی برای ویزای بلند مدت. در سال قبل تعداد ویزا اعطا رز از صدها نفر به هزاران نفر.

جریان مهاجران را متوقف کرده است به طور موقت به عنوان مرز شده اند مهر و موم شده برای کنترل گسترش coronavirus.

اما بسیاری از باقی می ماند و از جان گذشته به صلیب Solanki گفت. آنها اغلب در 25 روز زیارت ویزا و اقامت تا زمانی که آنها دریافت تابعیت.

Solanki است که هنوز هم در حال انتظار برای هند به او بدهد شهروندی به عنوان روند در حال حاضر به تاخیر افتاده است با شیوع کروناویروس در کشور است. او غافل بود که یک روز جهانی پناهندگان اما وقتی گفت به دنبال این است که آن را سقوط در ژوئن 20, او بسیار روشن است آنچه که او می خواهم برای دیدن.

"شهروندی قانون تصویب شده است. مردم ما باید در حال حاضر دریافت زمین و مزایای به عنوان شهروندان" Solanki به رویترز گفت در خانه اش در Majnu Ka Tilla محله در دهلی نو شمالی حاشیه.

حل و فصل که در آن او زندگی می کند یک خوشه از سیمان و آجر و چوب کلبه با هیچ برق یا تامین آب کردن جاده مشغول است. حدود 600 نفر زندگی می کنند وجود دارد. بسیاری از مردان جوان به عنوان کار دستفروشان و یا مانند Solanki به عنوان کارگران.

چند گفت که آنها زندگی در شرایط بهتر در پاکستان, اما آنها احساس امن تر در هند.

حمایت از تندروهای هندو

چند مایل دور در سراسر به شدت آلوده به رودخانه Yamuna های جدیدتر حل و فصل است فنر در جنگل زیر گذشتن از بزرگراه به نام امضا پل.

در ماه ژوئیه سال گذشته زمانی که مهر شروع به رعایت این جامعه وجود دارد تنها چند زهوار در رفته کلبه. اما در حال حاضر صدها نفر از مردم زندگی می کنند وجود دارد.

کلبه ساخته شده با چوب از جنگل اطراف آن. هیچ برق یا آب عرضه و خانواده آشپزی در چوب اخراج کوره.

"حداقل در اینجا دختران ما امن هستند و ما می توانیم آزادانه عمل دین ما" گفت: Nirma, Bagri 35 سال.

در اینجا در یک کشور آنها را عمدتا از طریق داستان شناخته شده منتقل می شود توسط پدر و مادر و یا پدربزرگ و مادربزرگ زندگی می کردند که در قبل از تجزيه هند و یا از طریق بالیوود با فیلم های پناهندگان به آرامی در تلاش برای جذب کنند.

یک زن و شوهر جوان در حل و فصل شد تا آمدیم با قانون تصویب شده در ماه دسامبر است که آنها خود را به نام دختر متولد این ماه "Nagarikta," کلمه هندی برای "شهروندی است."

خیریه یهودیان اغلب ارائه کمک های مالی از غذا و لباس و لامپ های خورشیدی و سایر آیتم های خانگی.

در سفر خود به حل و فصل در جنگل در فوریه, عصر ایران, روزنامه نگاران مواجه اعضای جناح راست هندو گروه Vishwa هندو Parishad (VHP) که گفت: آنها با برگزاری کلاس های آموزش برای کودکان.

این گروه دارای روابط مودی حاکم BJP مقصر شناخته شده اند برای حملات خشونت آمیز در اقلیت مسلمانان و اظهار داشت: هدف از تبدیل هند به یک هندو supremacist ملت است.

در حالی که تایید آنها متعلق به VHP مردان کاهش یافته است به نام خود. پناهندگان به رویترز گفت بعد که VHP مردان به آنها گفته بود به صحبت می کنند به رسانه ها.

"ما در حال تلاش برای ساخت یک زندگی در اینجا" گفت: Solanki. "این مردم فقط به ما کمک می کند."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن