NIRF 2020: که در آن رتبه بندی مصرف ما ؟

به عنوان دیده می شود در سطح جهان وجود دارد غلبه بنیادی (علم و تکنولوژی و مهندسی و ریاضیات) در رتبه بالا.توسط ا

توسط HONARMANDKHABAR در 11 تیر 1399
As seen globally, there is a predominance of STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) in the top ranks.به عنوان دیده می شود در سطح جهان وجود دارد غلبه بنیادی (علم و تکنولوژی و مهندسی و ریاضیات) در رتبه بالا.

توسط امانوئل توماس & TM یعقوب

ملی نهادی چارچوب رتبه بندی رتبه بندی شده اند IPL در آموزش عالی! هر سال تولید خود را قهرمانان پس از هیجان انگیز اجرا شده توسط شرکت موسسات آموزش عالی (HEI) که شماره افزایش یافته است از 233 دانشگاهها و 803 کالج در سال 2017 به 294 و 1659 به ترتیب در سال 2020 است. وجود دارد حدود 1000 دانشگاهها و 40,000 کالج ها در هند است. رتبه بندی چارچوب ارزیابی موسسات در پنج پارامتر ها: آموزش, آموزش و منابع پژوهشی و حرفه ای عمل (RP) فارغ التحصیلی نتایج توسعه و فراگیر (OI) و ادراک (روابط عمومی).

اخبار مرتبط

به عنوان دیده می شود در سطح جهان وجود دارد غلبه بنیادی (علم و تکنولوژی و مهندسی و ریاضیات) در رتبه بالا. در 'کلی' دسته در حالی که این نمره در محدوده 42 به 85 وجود دارد که تنها 13 موسسات با نمره بالای 60 و IITs و IISc را هشت نفر از آنها را. با نمرات بسیار اریب آن است که واقعا یک rarefied جهان در بالای صفحه. در 'دانشگاه' دسته بندی نمرات بالا 100 از محدوده 40 تا 84. اما قریب به اتفاق 65 دانشگاه ها نمره زیر 50. با این خوشه از موسسات در دم بسیاری از آنها آن را از دست محدود است. منطقه ای و نابرابری بیش از حد خودنمایی میکند و 42 از 100 دانشگاه در حال از سه متحده: تامیل نادو ماهاراشترا و کارناتاکا. به طور مشابه 81 کالج ها در 100 بالا هستند از Tamil Nadu در دهلی نو و کرالا. اما در یک برنده طول می کشد تا همه چیز به حالت پمپاژ منابع تنها به برندگان را گسترش خلیج فارس.

به عنوان استدلال در نظر قطعه 'خطرات تعقیب شاخص' (بیت.ly/2BetyXn) در NIRF 2019 در این روزنامه, رتبه بندی تلاش برای معرفی رقابت بین موسسات فعال در شبه بازار محیط. آن است که قابل ستایش است که دولت در حال تولید یک معیار معتبر از طریق NIRF. همچنین قابل توجه است که این است که عمدتا بر اساس شاخص های عینی. روابط عمومی پارامتر است که به طور گسترده ای مورد انتقاد قرار گرفت در رتبه بندی ادبیات به عنوان 'شهرت' داده شده است و فقط با وزن 10٪.

وجود دارد عواقب ناخواسته از اندازه گیری. جری Z مولر در سال 2018 انتشارات دانشگاه پرینستون کتاب "استبداد معیارهای' استدلال می کند که هر چیزی که می تواند اندازه گیری و پاداش خواهد بود gamed! او اشاره به یک مدرسه در سری HBO 'سیم' است که در مواجهه با خطر بسته شدن اگر دانش آموزان انجام ضعیف در آزمون زبان انگلیسی. مدیر مدرسه می پرسد همه معلمان به اختصاص زمان باقی مانده برای آماده سازی دانش آموزان برای آزمون نادیده گرفتن همه افراد دیگر و فعالیت های. این استراتژی این است که حمایت گراها به نام 'مهارت'. 'آموزش به آزمون' یکی از راه های که در آن موسسات دریافت انحرافی در تلاش برای رسیدن به چیزی در نامه نادیده گرفتن روح است. از این رو به عنوان فیل Baty از بار آموزش عالی (این) رتبه بندی می گوید: "رتبه بندی باید اطلاع رسانی در تصمیم گیری و هرگز درایو تصمیم گیری."

اغلب رتبه بندی نیروی موسسات به تقلید بهترین اجرای آنهایی که البته بدون هیچ تاثیر واقعی. آنچه که مورد نیاز هستند ناهمگن موسسات با ماموریت های متنوع, برنامه های و روش های. وجود دارد تفاوت بین انواع موسسات بیش از حد از نظر عملکرد خود و اهداف. اما پارامترها و اختصاص وزن می تواند تحریف ادراک از عوامل است.

برای مثال تابع هسته ای از کالج ها است که برای تولید فارغ التحصیلان با یک پایگاه قوی در افراد است. از این رو NIRF اختصاص یک وزن بالاتر برای تدریس در دانشکده های. هنوز دانشگاه های هم محور معلمان که تمایل به آموزش به طور فزاینده ای انجام تحقیقات و نشر برای آنها که بیمار هستند-مجهز شده است. 16 ساعت آموزش بارگذاری و وظیفه انجام تمام برنامه ها به نمره های مختلف رتبه بندی پارامترها و نگهداری از یک اشتباه سقوط مستقیما در معلمان. آن را مناسب است به یاد کلمات pro-معاونت از دانشگاه هامبورگ که در حالی که امید بستن به خارج از CHE رتبه بندی اعلام کرد که در آن طول می کشد کار ظرفیت 12 نفر برای انجام تمام کارهای مورد نیاز برای رتبه بندی و این وظیفه دانشگاه است که به ارائه آموزش و پرورش خوب. در مواجهه با این محدودیت معلمان توسل به کیفیت پایین تحقیقاتی که قارچ از درنده مجلات در هند زندگی می کنند ، در این فرایند ها در نهایت به خطر انداختن بر چیزی است که دشوار است برای اندازه گیری—آموزش.

با توجه به آموزش و پرورش محققان یکی از عوامل عمده ای است که کمک می کند تا دانش آموزان فارغ التحصیل این است که "تعامل دانش آموز'. یک جنبه مهم از این تعامل است که کیفیت تماس با دانشکده. در واقع آن است که این جنبه که غنی حرفه ای از یک معلم بیش از حد. این است که به شدت تحت تاثیر قرار در دانشگاه با توجه به بالا بار گفت: در معلمان.

آن است که قطعا تشویق به دیدن HEIs در هند در پاسخ به این رتبه بندی چارچوب است. با توجه به این پاسخ سیاستگذاران باید نوآوری و تغییر معیارهای مناسب است. یکی وجود دارد نیاز فوری به تغییر متریک از جمله بازخورد از معلمان است. دانش آموزان قطعا با مطالعه در نهاد که در آن معلمان خوشحال هستند و خود را رضایت شغلی سطح بالا است. دو رتبه بندی بر اساس پارامترهای مختلف باید منتشر شود. اگر چه برخی از اطلاعات در دسترس است در وب سایت رسمی نشریه از جمله رتبه بندی به دانش آموزان کمک کند تصمیم گیری آگاهانه تر. سه وجود دارد نیاز به استفاده از تخصص شاخص در رابطه با انتشار. در حال حاضر انتشار در نظر گرفته شده است در سطح سازمانی. یک یا دو عضو هيأت علمی می تواند نمره از یک نهاد است. چهار استفاده از دکترا به عنوان یک اندازه گیری از کیفیت ارومیه مملو از اشکالاتی جدی برای کیفیت دکترا مقدار زیادی متفاوت است. یک شاخص بهتر حداقل برای غیر دانشگاه دسته بندی خواهد بود UGC-CSIR-NET. پنج جزء معیارهای زیر OI پارامتر '% از دانشجویان از کشورهای دیگر و کشور به وضوح سوغات HEIs در مترو. شش NIRF باید افزایش تعداد رتبه بندی موسسات به تدریج به عنوان موسسات در حال بهبود نمرات خود را. نمره از 100 رتبه بندی کالج 50 در سال 2020 در مقایسه با 35 سال 2017.

در ضمن این نیز مهم است به انجام دور با رتبه بندی. عملکرد HEIs بستگی دارد مهمتر در نظام آموزش عالی. Universitas 21 (U21) یک کنسرسیوم از دانشگاه که دانشگاه دهلی است که بخشی از رتبه 50 بالاتر سیستم آموزش و پرورش با استفاده از 24 اقدامات از عملکرد گروه بندی به چهار ماژول—منابع و محیط زیست و اتصال و خروجی. در آخرین رتبه بندی هند رتبه 49 با نمره 39.6. همه دیگر کشورهای BRIC هستند جلوتر از هند است. جالب است که کشورهایی مانند ایران و ترکیه و اوکراین نیز رتبه ای بهتر از هند! این نقاط به نیاز فوری برای اقدام دولت.

علاوه بر این در خطوط IPL که دولت باید در این رتبه بندی جهانی. که به ما کمک خواهد کرد پیدا کردن جایی که ما موسسات ایستاده است. تنها هشت هندی موسسات وجود دارد حتی در top 100 از آسیا در رتبه بندی سال 2020 است. وجود دارد یک راه طولانی برای رفتن.

توماس دکترا همکار CESP دانشگاه جواهر لعل نهرو و استاديار سنت توماس " College (Autonomous) تریسور; یعقوب دانشيار Nirmala کالج, زمان کرالا. دیدگاه شخصی

زنده قیمت سهام از BSE NSE آمریکا بازار و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب