صرفه جویی در مصرف آب در COVID-19 عصر

اهمیت مواد غذایی مغذی سالم و آب آشامیدنی نیاز به تأکید همراه با نیاز به uncongested خانه.آب و غذا و پناهگاه هس

توسط HONARMANDKHABAR در 26 اردیبهشت 1399
The importance of nutritious food, safe and clean drinking water needs to be emphasised along with need for uncongested dwellings.اهمیت مواد غذایی مغذی سالم و آب آشامیدنی نیاز به تأکید همراه با نیاز به uncongested خانه.

آب و غذا و پناهگاه هستند هسته ملزومات تمام این نیز رقم در سازمان ملل متحد SDGs. راه Covid-19 وضعیت در حال تحول بوده است به نظر می رسد که این مبارزه است برای رفتن به یک طولانی مدت یکی. حداقل تا تلاش برای یک واکسن fructifies ما باید یاد بگیرند برای زندگی در کنار ویروس. ما نیاز به افزایش سطح ایمنی ترویج پاکیزگی و sanitised محیط زیست است. اهمیت مواد غذایی مغذی سالم و آب آشامیدنی نیاز به تأکید همراه با نیاز به uncongested خانه.

آب یک نیاز اساسی و در یک Covid-19 وضعیت این فرض یک نقش حیاتی در حصول اطمینان توصیه می شود بهداشت پروتکل های مرتبط با دست بشویید و آب آشامیدنی. این ایجاد تقاضای اضافی برای آب و فشار قرار داده و در حال حاضر کمیاب در دسترس است. حدود 600 میلیون سرخ پوست صورت حاد کمبود آب و حدود 160 میلیون نفر از مردم ندارد و دسترسی به آب تمیز. نیاز به صورت کارآمد مدیریت آب می توان به عنوان جفت و جور میشد بحرانی دستور کار پست-Covid-19 اصلاحات.

اخبار مرتبط

در زمینه فعلی پایدار تصویر که باقی مانده است در ذهن ما حک شده است از کارگران مهاجر رفت و آمد به خانه های بومی خود. بسیاری از آنها را به عقب رفته به متحده که در حال حاضر به عنوان نیروی کار مازاد و دغدغه باقی می ماند که آیا اقتصاد محلی خواهد شد که منابع لازم برای جذب هجوم. اما برخی از این کشورها یعنی بیهار, Jharkhand لزبين تا MP و غیره نیز یک نیاز برای رشد و نمو کردند. سازمان ملل متحد اخیرا مشاهده شده است که "فقیر زیرساخت های آب است در معرض خطر بیشتری نسبت به کروناویروس". پس از بخش کشاورزی با استفاده از نزدیک به 80 درصد از آب شیرین این مهم است به مقیاس سرمایه گذاری در آب و کارآمد آبیاری جمع آوری آب باران/حفاظت, مدیریت در ایجاد منابع آب استفاده مجدد از فاضلاب و ارتقاء آب محتاطانه محصولات.

بسیاری از کارگران مهاجر مشغول به کار در سایت های ساخت و ساز مهارت های است که می تواند در مفید آمده است در ایجاد مزرعه استخر, شارژ, سازه, د silting از آب بدن ، Pradhan Mantri Krishi Sinchayee Yojana در نظر دارد برای افزایش پوشش آبیاری و بهره وری آب از طریق 'بیشتر crop per drop' در یک متمرکز شیوه با پایان به پایان راه حل در منبع ایجاد و توزیع و مدیریت زمینه کاربرد و گسترش فعالیت های. MGNREGA می تواند تکیه گاه با قطعی نقش برای گرم Panchayat برای حکاکی یک طرح یک جزء حیاتی از آن خواهد بود برای شناسایی آینده نگر آب بدن و سایت و توسعه مناطق تحت فرمان پروژه های تکمیل شده تحت PMKSY.

NABARD حال اجرای موفق کمپین آب در 1,01,569 روستاها در سال 2017 از طریق یک شبکه از هفت لاخ ایجاد کرد داوطلبان بیش از 8000 Krishi جال Dhoots (KJDs) در 250 آب-گرسنگی مناطق و استاد مربیان. در طول مبارزات انتخاباتی desilting/نوسازی روستای آب برداشت آب سازه های زهکشی بهبود ايجاد و غیره گرفته شد تا داوطلبان. چنین ورزش در یک مقیاس بسیار بزرگتر را می توان پیش بینی—روستای-عاقلانه منابع نقشه ها تهیه می شود و کلید مداخلات شناسایی شده اند که مورد استفاده قرار گیرد به عنوان ورودی برای آماده سازی منطقه توسعه طرح های دولت برنامه های توسعه و همچنین برای طراحی مداخلات مناسب توسط جوامع ایجاد کرد.

در توسعه حوضه بیشتر سرمایه گذاری ممکن است به صورت خشکی تصحیح اقدامات است. کل توسعه حوزه آبخيز منطقه در کشور است که از حدود 12 میلیون هکتار و سرمایه گذاری تومان 2,400 کرور مورد نیاز خواهد بود در طول سه سال آینده به 20 درصد تحت گسترده خشکسالی-تصحیح و حفاظت از آب. همه این فعالیت ها کار فشرده و ارائه راه های پر منفعت برای خود نامزدی.

مطالعات مداوم پیدا صرفه جویی آب از 30 تا 60 درصد و عملکرد را افزایش می دهد از 20-40% مطلوب آبیاری قطره ای بیش از روش های مرسوم است. پوشش تحت آبیاری میکرو به 2016-17 در حدود 10 mha (DFI گزارش 2018) برابر برآورد پتانسیل 70 mha. میکرو آبیاری در تمام محصولات باغی و در کانال/مخزن آبیاری مناطق ممکن است ترویج را حداقل 10 mha اضافی منطقه تحت میکرو سیستم آبیاری بیش از سه سال آینده.

به عنوان منطقه بیشتر می آید در آبیاری قطره ای و بارانی وجود خواهد داشت الزامات نگهداری ابزارهای این که جوانان روستايی می تواند آموزش داده می شود. این را نیز ایجاد اشتغال در مناطق روستایی است. مناسب skilling برنامه هدفمند در مناطق روستایی می توان راه اندازی. وضعیت فعلی ارائه می دهد یک فرصت بزرگ برای انجام یک skilling برنامه هدفمند در بخش کشاورزی و جوانان در مناطق روستایی است.

نویسنده این است که رئیس NABARD. نظرات شخصی هستند.

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن