گروه های تروریستی باید مجاز به استفاده از fragilities ناشی از COVID-19: شورای امنیت سازمان ملل

سازمان ملل متحد در ژوئیه 6 گروه های تروریستی مانند داعش و القاعده و منطقه ای خود را وابسته نباید مجاز به بهره

توسط HONARMANDKHABAR در 16 تیر 1399

سازمان ملل متحد در ژوئیه 6

گروه های تروریستی مانند داعش و القاعده و منطقه ای خود را وابسته نباید مجاز به بهره برداری از افزایش "شکاف و fragilities" با توجه به این روانی و اجتماعی و اقتصادی و سیاسی تنش گذاشته لخت توسط COVID-19 گیر دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ در روز دوشنبه گفت:.

"خیلی زود است که به طور کامل ارزیابی پیامدهای COVID-19 در تروریسم چشم انداز است. اما ما می دانیم که نیروهای القاعده منطقه ای خود را وابسته – به عنوان به خوبی به عنوان نئو نازی ها سفید supremacists و دیگر گروه های نفرت – به دنبال بهره برداری از بخش محلی درگیری حکومت شکست و نارضایتی برای پیشبرد اهداف خود," اشاره به این حادثه تلخ گفت.

در سخنرانی خود در افتتاحیه مجازی مبارزه با تروریسم هفته او گفت: داعش در ادامه تلاش های خود برای "reassert" خود را در عراق و سوریه در حالی که هزاران تروریست خارجی مبارزان نبرد در منطقه به دنبال شرکت در درگیری ها در جای دیگر و یا معطل در بازداشت موقت در حالی که اعضای خانواده خود را باقی می ماند رشته.

اشاره به این حادثه تلخ ابراز نگرانی است که همه گیر است و همچنین آسیب پذیری های جدید و در حال ظهور اشکال تروریسم از جمله سوء استفاده از فن آوری دیجیتال حملات سایبری و بیوتروریسم.

"مانند ویروس تروریسم نیست احترام مرزهای ملی. آن را تحت تاثیر تمام ملل و تنها می تواند شکست های دسته جمعی. بنابراین ما باید مهار قدرت multilateralism برای پیدا کردن راه حل های عملی," او گفت:.

ترسیم اولویت های کلیدی مناطق مورد نیاز برای عمل در ضد تروریسم شورای امنیت سازمان ملل گفت که نیاز است برای مقابله با گسترش تروریستی روایات از طریق همه گیر-پوست های حساس و روش های جامع.

"روانی-اجتماعی و اقتصادی و سیاسی تنش مرتبط با COVID-19 را به طور چشمگیری افزایش یافته است. تروریست ها باید مجاز به بهره برداری از آن شکاف و fragilities," او گفت:.

این هفته با هدف ارائه یک پلت فرم برای بحث استراتژیک و عملی با چالش های مقابله با تروریسم در سطح جهانی همه گیر محیط زیست خواهد شد و دیدن از مشارکت جامعه مدنی و نمایندگان بخش خصوصی, زنان و قربانیان تروریسم است.

اشاره به این حادثه تلخ گفت: تبادل نظرات و ایده های این هفته خواهد غذا را به سال آینده بالا-سطح مبارزه با تروریسم هفته از جمله 7 دوسالانه بررسی جهانی مبارزه با تروریسم استراتژی, 2nd کنفرانس سران کشورها در مبارزه با تروریسم و سازمان های عضو و افتتاحیه کنگره قربانیان تروریسم است.

به شورای امنیت سازمان ملل همچنین تاکید کرد که جامعه بین المللی به نگه دارید تا حرکت در مبارزه با تروریسم گفت: این شامل خواهد شد در ادامه به سرمایه گذاری در, ملی, منطقه ای و جهانی در مبارزه با تروریسم قابلیت به خصوص برای کشورهایی بیشترین نیاز به کمک.

سازمان ملل نیز باید از نزدیک نظارت بر تحول تهدیدات تروریستی و روند در حال تحول و نوآوری در پاسخ های خود را. "این بدان معناست که اطمینان ما حق فن آوری, ابزار و مفاهیم به ماندن بگیرید پیش از تروریست ها," او گفت:.

او همچنین بر اهمیت اطمینان حاصل کرد که مبارزه با تروریسم پاسخ همیشه جنسیتی حساس – به رسمیت شناختن خشونت زن ستیزی در قلب بسیاری از گروه ها و حفاظت و ترویج حقوق بشر است.

"مبارزه با تروریسم قوانین و اقدامات امنیتی نمی تواند بهانه ای برای کوچک کردن مدنی فضای محدود کردن آزادی انجمن ها و دیگر انکار حقوق اساسی است. انطباق کامل بین المللی بشردوستانه و حقوق بشر و پناهندگان قانون ضروری است," او گفت:.

اشاره به این حادثه تلخ گفت: سازمان ملل نیز یک مسئولیت جمعی برای تسهیل خروج اتباع خارجی به ویژه زنان و کودکان از اردوگاه در سوریه و عراق که در آن خطر COVID-19 بدتر شدن است در حال حاضر وخیم امنیتی و بشردوستانه شرایط.

کشورهای عضو سازمان ملل نیز نیاز به تقویت تبادل اطلاعات برای یادگیری از تجارب و شیوه های خوب دیگران در COVID-19 امنیتی چشم انداز, او گفت:, و اضافه کرد که کیفیت و ظرفیت سازی کمک به کشورهای عضو باقی خواهد ماند یک رکن مهم سازمان ملل مبارزه با تروریسم کار می کنند.

"ما باید متعهد به انجام بیشتر و بهتر است. به عنوان در هر منطقه دیگر از ماموریت ما این کار ما مورد بررسی قرار خواهد گرفت با این تفاوت که ما را در زندگی مردم است." PTItinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن