تونس زن محکوم به زندان بیش از شوخی اشاره به قرآن

این "Sourate تاج" طراحی است که به نظر می رسد شده اند در فرانسه تحویل داده ساده "دستهای خود را" پیام قاب در تشخ

توسط HONARMANDKHABAR در 27 تیر 1399

این "Sourate تاج" طراحی است که به نظر می رسد شده اند در فرانسه تحویل داده ساده "دستهای خود را" پیام قاب در تشخیص خطوط سبز و آراسته با ویروس نمادها تقلید از سبک یک سوره یک آیه. Chargui, 27, مشترک پست.

اما آنچه که به عنوان ساده کنایه در مورد شیوع بیماری تبدیل به یک مبارزه برای Chargui آزادی بیان است که می تواند در نتیجه یک حکم زندان.

این هفته Chargui داشت به جرم "تحریک نفرت بین ادیان" و محکوم به شش ماه زندان و 700 دلار جریمه برای این پست در یک مورد که مطرح شده سوال در مورد میزان که آزادی بیان حفاظت شده در کشور است. صدها نفر در حال حاضر به اشتراک گذاشته تصویر همراه با هشتگ #FreeEmnaChargui در همبستگی با زن جوان است.

Chargui مورد کشیده شده کمی توجه در کشور, گذشته از گروه های حقوق بشر خواستار آزادی او: coronavirus همه گیر غالب اخبار چرخه همراه با استعفای ناگهانی شنبه از نخست وزیر Elyes Fakhfakh فقط ماه پس از او گرفت ،

اما سازمانهای حقوق هشدار داده اند که این حکم در برابر Chargui می تواند مجموعه ای از یک سنت خطرناک در کشور است که مورد ستایش قرار داد به عنوان یک نمونه نادر از دموکراتیک موفقیت پس از بهار عربی در سال 2011 اما در جایی که بحث از دین باقی می ماند تابو.

احمد Benchemsi ارتباطات مدیر دیده بان حقوق بشر در خاورمیانه و شمال آفریقا به نام حکم یک "شکست برای آزادی بیان در یک کشور است که در غیر این صورت ساخته شده است گام های بلندی در مسیر دموکراسی است."

تونس که اجرا در سراسر کشور مستند و مرزهای خود را بسته در اواسط ماه مارس تا شانس بهتر از برخی از همسایگان خود در مهار گسترش coronavirus با 50 کشته و 1,326 موارد تایید شده به عنوان از جمعه.

Chargui گفت که او دریافت کرده بود صدها نفر از تهدید به مرگ و تهدید به خشونت جنسی از او برای اولین بار به اشتراک گذاشته تصویر.

"من فکر کردم این یک راه خوب برای مردم را آگاه در مورد شستن دست های خود را و مراقب باشید با coronavirus با یک سبک است که هر کس می دانم که او گفت:" در یک مصاحبه تلفنی روز شنبه پس از صدور حکم که به وکیل او به دادگاه تجدید نظر.

"من حتی فکر می کنم در مورد چگونه این امر زمانی که من به اشتراک گذاشته شده آن را," او اضافه شده است.

Chargui, که گفت که او در نظر خودش ملحد است پس از حذف, اولیه, پست, اما معتقد است که او در حقوق خود به بیان اعتقادات شخصی او.

"مادر من می پوشد حجاب او مسلمان است و او با پشتیبانی از من," او گفت:. "من می خواهم به قادر به زندگی در کشور و نشان می دهد که شما می توانید یک غیر مسلمان نیز هست."

Chargui درخواست تجدید نظر است به احتمال زیاد به شنیده می شود توسط یک دادگاه در ماه سپتامبر یا اکتبر و او باقی می ماند تا پس از آن.

تونس ستایش شده است برای موفقیت در گذار دموکراتیک با وجود برخی از بی ثباتی سیاسی پس از بهار عربی قیام که گریبانگیر ملت و در نهایت سرنگون کرد دیرین استبدادی جمهور Zine El العابدین بن علی ، سال گذشته این کشور از نزدیک به 12 میلیون نفر آن را تکمیل مجموعه دوم از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پس از انقلاب است.

پس از انتقال به یک سیستم دموکراتیک دولت دادستان باید به دنبال برخی از افراد به صورت "آسیب رساندن به دین" در سال 2011 و 2012 از جمله دو ملحدان بودند که محکوم به هفت سال زندان زمان های کاریکاتور حضرت محمد (ص). (این دو اعطا شد عفو ریاست جمهوری دو سال بعد.)

اما این موارد کاهش یافته اند پس از یک قانون اساسی جدید معرفی شده در سال 2014 است که فراهم می کند حفاظت از آزادی مذهبی و آزادی بیان در میان دیگر آزادی شخصی.

در عین حال برای برخی Chargui عبور از یک خط قرمز در به اشتراک گذاری یک تصویر تقلید از متن مقدس با توجه به Amna Guellali سازمان عفو بین الملل, را در تونس بر اساس معاون مدیر خاورمیانه و شمال آفریقا است.

"برخی از نظرات به Facebook نشان می دهد که آنچه که او هنوز تابو حتی برای "مترقی " مردم" گفت: Guellali که گفت این تصمیم بود نامتناسب به درک جرم.

در حال حاضر به عنوان Chargui منتظر حکم در دادگاه تجدید نظر او زندگی پر از عدم قطعیت است.

او مالک او گفت: دستور داده بود خانواده او به ترک خانه شده اند اجاره در تونس برای از 10 سال "از آنجا که او می خواهد چیزی برای ما ندارد."

© 2020 نیویورک تایمز اخبار سرویسtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب