بازگشت آرامش نسبی در اتیوپی پس از اعتراضات رسمی مرگ و میر دو برابر

تظاهرات بزرگ را در آدیس آبابا و گسترش به اطراف Oromia منطقه در روز دوشنبه شب پس از محبوب اورومی نوازنده Haacaa

توسط HONARMANDKHABAR در 16 تیر 1399

تظاهرات بزرگ را در آدیس آبابا و گسترش به اطراف Oromia منطقه در روز دوشنبه شب پس از محبوب اورومی نوازنده Haacaaluu Hundeessaa بود به ضرب گلوله توسط افراد مسلح ناشناس در قتل نخست وزیر Abiy احمد گفت: "یک عمل بد".

Haacaaluu سنگ در اورومی زبان اتیوپی بزرگترین گروه قومی. قتل او شنود گذاشته به نارضایتی سوخت توسط چند دهه از حکومت سرکوب و چه اورومی به عنوان توصیف تاریخی خود و محرومیت از قدرت سیاسی است.

دولت در ابتدا گفت: 80 نفر کشته شده بودند در اعتراض به طول انجامید که به مدت دو روز. ناآرامی مرگبارترین پس Abiy که اورومی در زمان قدرت در سال 2018 با وعده محدوده گسترده ای اصلاحات است.

اما یک مقام ارشد امنیتی در منطقه مقام رویترز روز یکشنبه از مرگ و میر بود حداقل دو برابر است که با 145 غیرنظامی و 11 پرسنل امنیتی کشته شدند.

جبرئیل محمد سر از Oromia صلح و امنیت اداره گفت: بیشتر مرگ و میر ممکن است گزارش با توجه به تعداد مصدومين تحت درمان در بیمارستان است.

یکی دیگر از 10 نفر کشته شدند در آدیس آبابا, یک منبع در پولیس ملی خدمات گفت.

نظامی به نام در به سرکوب تظاهرات روز شنبه بودند در خیابان های Oromia شهرهای دو تن دیگر از ساکنان شهر از آدما و دیگری از شهر ششمن و گفتگو کرد. مقامات تعطیل اینترنت پس از اعتراضات آغاز شد و آنها در عین حال به آن را روشن دوباره ساکنان گفت.

"این (Oromia) منطقه است که در حال حاضر نسبتا آرام و بدون هیچ خشونت و یا تظاهرات در لحظه. کسب و کار را نیز دوباره باز شد" جبرئیل گفت: سلامت از طریق تلفن.

بین المللی حقوق بشر, دیده بان, سازمان عفو بین المللی از سوی دولت به Haacaaluu را قاتلان به عدالت است.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب