ما اعلام جدید محدودیت های ویزا در چین بیش از دسترسی به تبت; پکن پاکستان به تلافی

واشنگتن/پکن جولای 8 آمریکا اعلام کرده است ویزای جدید ممنوعیت ارشد مقامات چینی درگیر در محدود کردن دسترسی به خا

توسط HONARMANDKHABAR در 18 تیر 1399

واشنگتن/پکن جولای 8

آمریکا اعلام کرده است ویزای جدید ممنوعیت ارشد مقامات چینی درگیر در محدود کردن دسترسی به خارجی ها به این منطقه حساس از تبت و مجددا حمایت خود را از "معنی دار استقلال" برای تبتی, باز کردن یکی دیگر از نقطه اصطکاک میان روابط پر تنش بین واشنگتن و پکن است.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت که او اقدام علیه نامشخص تعدادی از مقامات چینی از جمله از حزب حاکم کمونیست تحت قانون ایالات متحده که در چین به آمریکایی ها اجازه بازدید از تبت.

"امروز من اعلام محدودیت های ویزا در جمهوری خلق چین (جمهوری مردم چین) مقامات درگیر در محدود کردن خارجی' دسترسی به تبت. ما ادامه خواهد داد به دنبال روابط متقابل در روابط ما" Pompeo توییتی در روز سه شنبه.

پکن همچنان ادامه دارد و به طور سیستماتیک به مانع سفر به تبت منطقه خودمختار (تار) و دیگر مناطق تبت توسط ما دیپلمات ها و مقامات دیگر روزنامه نگاران و گردشگران در حالی که مقامات چینی و دیگر شهروندان لذت بردن از دور دسترسی بیشتر به ایالات متحده آمریکا, او در بیانیه ای گفت.

چنین Pompeo گفت که او اعلام محدودیت های ویزا در دولت چین و حزب کمونیست مقامات تعیین می شود "قابل ملاحظه ای درگیر در تدوین یا اجرای سیاست های مربوط به دسترسی برای خارجی ها به تبت مناطق" به موجب متقابل دسترسی به تبت عمل 2018.

عمل به قانون امضا شده بود توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در دسامبر سال 2018 است. این تماس برای انکار دسترسی به آمریکا برای مقامات چینی شناخته شده به درگیر در محدود کردن بازدید از تبت.

دسترسی به تبت مناطق به طور فزاینده ای حیاتی برای ثبات منطقه با توجه به چینی نقض حقوق بشر وجود دارد و همچنین پکن را شکست برای جلوگیری از تخریب محیط زیست در نزدیکی headwaters of Asia عمده رودخانه, او گفت:.

همچنین بخوانید: چین در زمان فوق العاده اقدام تهاجمی' در سال های اخیر برخورد با هند: Mike Pompeo

Pompeo گفت: ما ادامه خواهد داد به کار برای پیشبرد توسعه اقتصادی پایدار, محیط زیست, حفاظت و انسانی شرایط تبت جوامع در چین و خارج از کشور.

"ما همچنین متعهد به حمایت از معنی دار استقلال برای تبتیها احترام به خود بنیادی و unalienable حقوق بشر و حفاظت از خود را منحصر به فرد مذهبی فرهنگی و هویت زبانی" گفت: Pompeo.

دالایی لاما تبت در تبعید رهبر معنوی شده است خواستار معنی دار استقلال برای تبتیها. اما چین مشاهده شده است که بر اساس هند-85 سال از دالایی لاما به عنوان یک "تجزیه طلب."

"در روح واقعی متقابل ما از نزدیک کار با کنگره آمریکا برای اطمینان از ما شهروندان باید دسترسی کامل به همه مناطق جمهوری خلق چین از جمله تار و دیگر تبت مناطق" Pompeo گفت.

در واکنش به Pompeo بیانیه چین روز چهارشنبه گفت: آن مخالف ما اقدامات, چینی, سخنگوی وزارت خارجه ژائو Lijian گفت و هشدار داد که پکن خواهد مقابله به مثل با اقدامات ضد.

"در پاسخ به ما اشتباه عمل چین تصمیم به اعمال محدودیت های ویزا در آمریکا افراد فاحش انجام در تبت-مسائل مربوط به" او به خبرنگاران در پکن در حالی که در پاسخ به Pompeo بیانیه.

"ما می خواهیم ما را به سمت بلافاصله توقف دخالت چین در امور داخلی با تبت به عنوان یک بهانه و خودداری از رفتن بیشتر پایین مسیر اشتباه مبادا آن را باید آسیب بیشتر چین-روابط آمریکا و همچنین تبادل و همکاری بین دو کشور است."

"در مورد به اصطلاح متقابل دسترسی به تبت عمل 2018 چین ساخته شده است پاک کردن آن جدی در بسیاری از موارد است. تبت امور صرفا چین در امور داخلی اجازه می دهد که بدون دخالت خارجی" او گفت:.

او گفت: چین به دنبال یک سیاست باز و ادعا کرد که تبت به روی همه باز است و بدون هیچ محدودیتی برای اتباع خارجی' ورود.

با توجه به ناقص آمار از سال 2015 تا 2018 تقریبا 176,000 خارجی سفر به تبت برای بازدید رسمی گردشگری و سفر کسب و کار از جمله در مورد 175,000 گردشگران نزدیک به 500 دیپلمات و 343 روزنامه نگاران, او گفت:.

این سخنگو همچنین اشاره کرد که سفیر آمریکا در چین تری Branstad همچنین بازدید تبت در سال گذشته و در حال مذاکره با بخش های مختلفی از دولت تبت منطقه خودمختار.

ژائو گفت: هیچ مشکلی وجود دارد با خارجی ها' ورود به تبت.

در همان زمان, او تاکید کرد که "با توجه به خاص جغرافیایی و شرایط آب و هوایی در این منطقه آن است که به طور کامل لازم است و مسلم است که دولت طول می کشد برخی از اقدامات قانونی برای مدیریت و محافظت از اتباع خارجی در تبت".

چین استقبال بیشتر شهروندان خارجی برای سفر سفر و کسب و کار در تبت. "این سیاست تغییر نخواهد کرد. اما آنها باید پایبند به قوانین و مقررات و به دنبال اقدامات لازم گفت:" سخنگوی.

روابط بین واشنگتن و پکن باید spiralled رو پس از وقوع این رمان coronavirus که تهمت و سرزنش کرده در چین است. دو کشور نیز sparred بر چین تحمیل جدید امنیت ملی قانون در هنگ کنگ در ماه گذشته.

محدودیت های روزنامه نگاران آمریکایی توسط چین و اقدامات تلافی جویانه آمریکا و تفاوت بیش از پکن درمان آن اویغور مسلمان جمعیت در منطقه ناآرام سین کیانگ نیز منجر به وخیم تر شدن روابط دوجانبه است. PTItinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب