راهنمای خرید لحاف کرسی ارزان قیمت و باکیفیت طرح دار

یکی از خاطره انگیزترین چیزها در خانه های ایرانی کرسی است.» در گذشته از کرسی به عنوان وسیله ای برای گرم ک

توسط HONARMANDKHABAR در 27 آبان 1401

یکی از خاطره انگیزترین چیزها در خانه های ایرانی کرسی است.» در گذشته از کرسی به عنوان وسیله ای برای گرم کردن خانه استفاده می شد. کرسی یک میز چوبی بزرگ بود که پایه کرسی روی آن گذاشته شده بود. اغلب منقلی داشتند که زیر پتو ذغال می ریختند و گرم می کردند، البته خانواده هایی هم بودند که توانایی خرید منقل نداشتند. این خانواده ها زیر خانه را حفر کردند و در آن زغال گذاشتند.

امروزه نیز این وسیله از بسیاری از خانه های ایرانی حذف نشده و همچنان وجود دارد. امروزه کرسی به عنوان تم شب یلدا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، مردم دور خانواده خود جمع می شوند تا گذشته را به یاد بیاورند و عکس های یادگاری بگیرند. آجیل و سایر اقلام مورد استفاده در شب یلدا معمولا روی کرسی قرار می گیرد. زمانی را به یاد بیاورید که خانواده ها در شب یلدا به جای استفاده از تلفن همراه و اینترنت روی کاناپه کنار اقوام می نشستند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که هنوز سنت های قدیمی را دنبال می کنید و در منزل خود کرسی دارید و می خواهید لحاف کرسی بخرید، اما به دلیل تنوع مدل، خرید این وسیله دشوار است. met اصلا نگران نباشید با خواندن این مقاله اطلاعات مهمی در مورد خرید کرسی لحافی به شما آموزش می دهد.

لحاف کرسی چیست؟

بهترین لحاف کرسی

در واقع می توان آن را بزرگترین کلاغ دنیا دانست. ابعاد این لحاف با توجه به اندازه نشیمنگاه متفاوت است معمولاً یا 4*4 متر مربع یعنی 4 متر مربع و یا 7*7 متر که لحاف 7 متر مربع می باشد. وزن این لحاف معمولاً زیاد است، زیرا با پنبه و پشم پر می شود.
انواع مبلمان لحافی:

لحاف کرسی ترمه

در واقع ترمه را می توان پارچه ای نرم و نازک دست ساز دانست که شامل تار و پود می باشد. مواد آن پشم و ابریشم است که با نقوش اصیل و سنتی ایرانی ساخته شده است. این نوع منسوجات در دوره صفویه در ایران رواج یافت و به اوج خود رسید.

روکش های کرسی نخی

این روکش ها معمولاً دو لایه هستند که با پشم طبیعی پر می شوند. قسمت اول این لحاف با دست دوخته می شود یعنی به سبک و سلیقه قدیمی قسمت دوم نیز با دست دور لحاف دوخته می شود و قابل تعویض و شستشو می باشد. طرح و رنگ کرسی لحافی.

روکش کرسی مخملی

این نوع کرسی نیز از پارچه مخمل ساخته می شود. مخمل در واقع شباهت زیادی به ترمه دارد با این تفاوت که موهای نرم و لطیفی دارد. در گذشته یکی از فاخرترین و مجلل ترین پارچه ها بود. امروزه نیز به دلیل وجود چرخ خیاطی های مخملی در سطح بالایی ساخته می شوند و مانند گذشته محبوبیتی ندارند، اما همچنان بسیاری از افراد آنها را به دو نوع بالا ترجیح می دهند.

نحوه دوخت لحاف کرسی:

در قدیم مردم برای درست کردن لحاف کرسی به لحاف ساز مراجعه می کردند و با پرداخت هزینه لحاف کرسی خود را سفارش می دادند. بعد از چند روز به لحافی می رفتند و لحاف خود را برمی داشتند و مبلغ باقی مانده را می پرداختند. امروزه کرسی های راحتی در فروشگاه های آماده و فروشگاه های اینترنتی موجود است، شما می توانید با توجه به سلیقه خود طرح و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده و خرید کنید. همچنین باید به یاد داشته باشیم که دوخت لحاف کرسی کار ساده ای نیست و چندین سال زمان نیاز دارد، بنابراین از دوخت این وسیله بدون دانش و تجربه خودداری کنید.

نکات مهم هنگام خرید لحاف کرسی:

لحاف کرسی هلکو مدل Leeko-yalda

سایز نشیمنگاه

نوع لحاف را باید با توجه به سایز کرسی انتخاب کنید. روکش کرسی ها با توجه به تعداد کرسی ها دوخته می شود. اگر ظرفیت کرسی شما چهار نفر است، حتما باید به قله چهار کرسی بروید.

وزن لحاف

به وزن لحاف دقت کنید، هر چه پنبه یا پشم بیشتر در دوخت استفاده شود، لحاف شما سنگین تر می شود. اگر به دنبال یک کرسی خوب هستید، بهتر است سراغ مدل های سنگین تری بروید.

طراحی لحاف

طرح لحاف خود را با توجه به دکوراسیون داخلی منزل خود انتخاب کنید. مثلا اگر کرسی خاصی مثل شب یلدا می خواهید، سراغ کرسی هایی بروید که برای شب یلدا درست می شوند. پس حتما طرح لحاف خود را بر اساس مناسبت انتخاب کنید.

قیمت کرسی لحاف

مهمترین عامل در انتخاب کرسی قیمت آن است. قبل از هر کاری بدانید که برای خرید یک کرسی لحافی چقدر می پردازید. وقتی مقدار بودجه مشخص شد، مدل هایی که در محدوده قیمت شما نیستند از انتخاب شما حذف خواهند شد.

نوع کرسی لحافی

به سه دسته اصلی پارچه و دوخت تقسیم می شوند. یکی کرسی خزدار است که شبیه مدل سنتی است که با خز پر می شود. نمونه بعدی یک لباس ترمه بود که از پارچه ترمه با طرح های اصیل ایرانی دوخته شده است. نوع آخر از پارچه مخمل دوخته شده است که هر سه نوع آن در قسمت اول این مقاله به طور کامل توضیح داده شد.

روش دوخت

روکش کرسی به دو صورت دوخته می شود، یکی توسط دستگاه های صنعتی و دیگری پارچه دست دوزی که با دست و نیروی انسانی دوخته می شود. اگر کمتر هزینه کنید و تزئینات دست ساز بخرید، خوب است. زیرا کیف های مبلی اصلی و سنتی همه دست ساز بودند. این پارچه ها به مرور زمان نتیجه می دهند، اما شما اولین و آخرین صاحب کرسی جدید خود هستید.

https://spita.ir/bartrain-lahaf-korsi/

آخرین مطالب