دانشمند ناسا زندانی در ترکیه به مدت 3 سال خود را بازگو مصیبت

آن را ماه جولای سال 2016 هشت اضطراب روز پس از شکست کودتا تلاش برای سرنگون کردن رئیس جمهور رجب طیب اردوغان و پل

توسط HONARMANDKHABAR در 20 تیر 1399

آن را ماه جولای سال 2016 هشت اضطراب روز پس از شکست کودتا تلاش برای سرنگون کردن رئیس جمهور رجب طیب اردوغان و پلیس گفت Golge که آنها دریافت کرده بود ناشناس نکته که او برای سازمان سیا و بخشی از یک گروه تروریستی متهم متفکر طرح.

ایده این بود که خیلی دور از ذهن است که Golge انتظار برای مرتب کردن آن را به سرعت و تغییر پرواز خود را به روز بعد. "من کاملا شوکه شده اما گفتم این دور خواهد شد," او گفت:. "این است که احتمالا یک اشتباه و پلیس و دادستان خواهد این را بفهمند."

آن را به مدت چهار سال. Golge و خانواده اش بازگشت به هوستون فقط در هفته گذشته پایان یک کابوس است که در آن او به مدت سه ماه در سلول انفرادی به عنوان او یک تراشه چانه زنی در یک سری از سطح اختلافات بین ترکیه و آمریکا با دولت هستند.

در اولین مصاحبه خود پس از ورود به صفحه اصلی Golge توصیف با غضب اما کمی کینه مصیبت بودن متهم و مجرم از فعالیت های تروریستی بر شواهد خیلی شل و ول و او آن را به نام "زباله."

حساب خود را فراهم می کند نادر بینش ترکی قضایی دستگاه از طرف یک متهم در دست نیست. برخی از 70000 نفر متهم شده است در دادگاه در ارتباط با کودتای شکست خورده. بسیاری هنوز هم ترس از هوی و هوس ترکی عدالت ترجیح می دهم به سکوت و حتی یک بار آنها را آزاد.

Supporters of President Recep Tayyip Erdogan march the day after a coup attempt in Antalya, Turkey, July 16, 2016. The New York Times

حامیان رئیس جمهور رجب طیب اردوغان مارس روز پس از کودتا در ترکیه, جولای 16, 2016. نیویورک تایمز

اردوغان دولت مقصر کودتا تلاش فتح الله گولن یک روحانی مسلمان زندگی می کند که در پنسیلوانیا است. به زودی پس از کودتای طرفدار دولت ترکیه و رسانه آغاز شد که دولت آمریکا از این طرح نشان می دهد که آن را در لیگ با گولن.

برای Golge که دکترای خود را در فیزیک و مشغول به کار به عنوان یک ارشد تحقیقات دانشمند ناسا در مرکز فضایی جانسون که یک شهروند آمریکایی بود به اندازه کافی به فرض گناه.

"شما مناسب مشخصات," او به یاد می آورد وکیل گفتن او را در یک نقطه. "این واقعا مهم نیست که اگر شما در حال گناه یا نه. آنها نمی خواهند آزادی شما است."

پس از 14 روز Golge به نظر می رسد قبل از یک قاضی که گفته پلیس او را پیدا کرده بود آمریکا دلار در لایحه پدر و مادر خود را که مقامات ترکیه ادعا شده بود که نشان از عضویت به جنبش گولن در آن تعیین شده یک گروه تروریستی است.

او در یک زندان در جنوب ترکیه در کنار عالی رتبه نظامی افسران قضات و دادستان و برخی از آنان به او گفت که آنها برگزار می شود بدون هیچ گونه شواهد در همه.

ارشد افسران نظامی و غیر نظامی حامیان گولن متهم شده اند بیش از سهم خود در رهبری کودتا و سفارش از بمباران مجلس و درگیری که به کشته شدن 250 نفر است.

اما هزاران نفر دیگر که متهم به حال تنها شکننده لینک کلیک کنید برای گولن و جنبش و یا مانند نظامی دانشجویان که دستور داده شد در شب کودتا بود کمی ایده چه می گذرد. روزنامه نگاران و مخالفان سیاسی اردوغان با هیچ اتصال به حوادث بودند تحت پیگرد قانونی نیز هست.

Golge فرستاده شد به یک زندان در شهر اسکندرون که در ماه اوت حرارت 32 مردان کهنه شد در یک سلول ساخته شده برای هشت. او در یک پتو روی زمین و به زودی سقوط بیمار مبتلا به برونشیت است.

ظرف یک ماه او منتقل شده به سلول انفرادی و در مواجهه با اتهام سرنگونی دولت و قانون اساسی که اجرا حکم و اتهام تعلق به یک سازمان تروریستی که انجام 15 سال حبس.

"'این است که آن را; من هرگز از اینجا,'" او به یاد می آورد تفکر است. "این یک فروپاشی روانی, و من گریه زیادی است.

"این است که یک اتاق خیلی کوچک — آن را به سختی می بیند و نور خورشید و نگهبانان مرا تنها یک ساعت در روز," او گفت:. "و من ماندم در اتاق که در آن یک سلول به مدت سه سال."

برای مدت زمان طولانی Golge چسبیده به این واقعیت است که شواهد ترکی دادستان ارائه شده بود به سختی متهم. ناشناس نکته معلوم بود از یکی از بستگان که با مته سوراخ کینه علیه Golge خواهر و بعدها او نمی دانست اگر اتهامات او درست نبود.

دادستان درو بر شواهد دیگر و حتی Golge اذعان دارد که او متناسب با مشخصات احتمالی عضو جنبش گولن.

او رفت و به Fatih دانشگاه بود که یکی از برجسته ترین مدارس گولن در یک بورس تحصیلی برای مطالعه فیزیک; او banked با بانک Asya بود که بخشی از گولن شبکه ای از شرکت های. اما هیچ کدام از آن او را به مقدار یک جرم و جنایت است.

"یک دلار لایحه ناشناس نکته یک حساب بانکی ؟ چگونه است که این تروریسم است؟" Golge پرسید. "هیچ کس نمی تواند توضیح دهد, اما من فکر می کنم این است که چگونه قوانین و دادگاه هنوز در ترکیه است."

Golge را محکوم کرده است تلاش کودتا و می گوید که او تا به حال هیچ چیزی برای انجام با جنبش گولن.

"من بخشی از این سازمان" او گفت:. "من بسیار متاسفم برای افرادی که جانشان را از دست دادند. این چیزی است که غیر قابل قبول است. خشونت هرگز یک راه حل است. من همیشه معتقد به دموکراسی و من فکر می کنم در حال حاضر آن است که بهترین راه حل ما است."

اما او می گوید ترکیه فرصت از دست رفته با برخورد عادلانه با کودتا. به جای متعصب دادستان باید دنبال مردم فراتر از واقعی عاملان جارو تا بسیاری از کسانی که در نظر گرفته شده است گناه توسط انجمن.

Golge به یاد می آورد یک همکار زندانی سابق قاضی گفتن او را که دولت تا به حال هیچ مدرکی علیه او. "حداقل وجود دارد برخی از شواهد ساختگی در مورد شما," او گفت: Golge "اما من نمی دانم که چرا من دستگیر شد."

او وقت گذاشته شده در ورزش حیاط با یک ستاره به طور کلی گفت که او مخالف کودتا اما مجرم شناخته شده بود و محکوم به حبس ابد به هر حال از آنجا که نام خود را به نظر می رسد در یک لیست قرار ملاقات ساخته شده توسط کودتا و توطئه گران.

"اگر ترکیه تنها تحت پیگرد قانونی مسئول مردم به جای تعقیب صدها هزار نفر از مردم بی گناه من فکر می کنم که دموکراسی ترکیه خواهد آمد از این وحشتناک عمل بسیار قوی تر" Golge گفت.

به تدریج با مقامات آمریکایی از جمله رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ترکیه فشار برای آزادی او بیش از عدم وجود مدارک و شواهد از اتهامات عنوان شده علیه Golge شد کاهش می یابد. او در نهایت به جرم کمک به یک سازمان تروریستی و از جمله کاهش یافته بود در دادگاه تجدید نظر.

او گفت که او احساس ترکی قضات می دانستم که پرونده او را "زباله" اما مجبور شدند برای بیرون کشیدن روند. "من احساس آنها ترس از چیزی است," او اضافه شده است.

او از زندان آزاد شد در مارس 2019 و در ماه آوریل سال جاری بود پاک به کشور را ترک کنند. اما پس از آن او در بیمارستان بستری شد با زخم معده و بیماری همه گیر کوروناویروس مبتنی پرواز.

فشار از چهار سال گذشته همسرش, که, و دو پسر سنین 4 و 10 فوران در فرودگاه هنگامی که Golge کشیده شد کنار در کنترل گذرنامه برگزار شد و برای 40 دقیقه.

"همسر من شروع به گریه; بچه ها شروع به گریه کرد. "من سعی کردم به آرامش زیرا من می دانستم که آنها تا به حال هیچ پایه ای برای نگه داشتن من, اما آنها تکان دادن خیلی سخت است. پسر من گریه زیادی گرفتن من برگزاری به من گفت: "نه پدر نه, دوباره, دوباره نیست.' "

مقامات در سفارت آمریکا بودند که پیگیری پیشرفت خود را تضمین او پرواز.

پشت در هوستون او بازسازی زندگی خود, درخواست قدیمی خود و به دنبال یک خانه. "زندگی خود را به چهار سال و سه سال زندان را نمی خواهد دوباره," او گفت:. "اما زندگی است. گاهی اوقات شما از دست دادن; گاهی اوقات شما برنده شوید."

c.2020 شرکت نیویورک تایمزtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب