روزنامه نگار روسی جریمه در صورتی که درو گسترده خشم و انزجار

مسکو جولای 6 یک روزنامه نگار روسی در روز دوشنبه به اعدام محکوم شده به اتهام condoning تروریسم و دستور داد به پ

توسط HONARMANDKHABAR در 16 تیر 1399

مسکو جولای 6

یک روزنامه نگار روسی در روز دوشنبه به اعدام محکوم شده به اتهام condoning تروریسم و دستور داد به پرداخت جریمه در یک مورد است که به طور گسترده ای مورد انتقاد قرار گرفت به عنوان حمله به آزادی بیان است.

این دادگاه در شهر پسکوف پیدا کرده است سوتلانا Prokopyeva به جرم "توجیه تروریسم" و دستور داد او را به پرداخت جریمه نقدی از 500 ، 000 روبل (در حدود $6,950). دادستان خواسته بود برای شش سال حکم زندان برای Prokopyeva.

مورد Prokopyeva ناشی از تفسیر او منتشر شده در پی یک ماه نوامبر 2018 حمله انتحاری که در آن یک دختر 17 ساله روس خود را منفجر کرد و در ورودی دفتر فدرال امنیت خدمات و یا FSB در شمال شهر آرخانگلسک.

مهاجم کشته شد و سه FSB ماموران مجروح شدند.

در تفسیر Prokopyeva انتقاد سرکوبگر سیاست های دولت با این استدلال که آنها را ترک شانس کمی برای افراد جوان خود را برای ابراز نارضایتی و درایو آنها را به ناامیدی.

Prokopyeva یک مستقل از عوامل به RFE/RL را سرویس و نگهداری او بی گناهی رد این اتهامات را به عنوان حمله به آزادی بیان است.

"من نمی ترسم به انتقاد از اجرای قانون یا به نهادهای امنیتی است که آنها در اشتباه هستند" Prokopyeva گفت: در بیانیه پایانی جمعه. "از آنجا که من می دانم که چگونه واقعا وحشتناک آن تبدیل خواهد شد اگر من صحبت نمی کنم — اگر هیچ کس صحبت می کند." او اصرار داشت که او فقط انجام کار خود را به عنوان یک روزنامه نگار.

"من نمی توانید هر چیزی را که فراتر از چارچوب حرفه ای من وظیفه" Prokopyeva گفت: دادگاه "و این که جرم نیست." Prokopyeva گفت: او را به تجدید نظر در این حکم.

گروه های حقوق بشر و رسانه ها ناظران در روسیه و خارج از کشور را مورد انتقاد قرار اتهامات علیه Prokopyeva به عنوان تلاش برای پایمال آزادی بیان و خواستار او را تبرئه. --- APtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب